Adidasy – zarówno do uprawiania sportu, a także do bycia trendy

Dni, gdy adidasy kojarzone były wyłącznie ze sportowym, mało atrakcyjnym obuwiem minęły już na zawsze. Obecnie wiele adidasów nie tylko dobrze wygląda, ale również posiada konkretne oraz innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu są one odpowiednie zarówno do chodzenia w codziennych stylizacjach, jak również do uprawiania sportu. Ten artykuł przedstawia krótki opis modeli obuwia sportowego, które w ostatnim czasie są niezmiernie popularne.

1. Buty nike free 5.0. W przypadku obuwia wyprodukowanego przez Nike, warto być świadomym co konkretnie symbolizuje liczba stojąca przy nazwie (buty nike free 5.0). Jest to informacja na temat stopnia amortyzacji według własnej skali Nike. Skala ta opiera się na konkretnym założeniu: liczba dziesięć w tej skali nawiązuje do stopnia amortyzacji, jaki posiada tradycyjne obuwie biegowe. Liczba 0 w tej skali

buty sportowe

Autor: martakat83
Źródło: http://www.flickr.com

oznacza amortyzację, którą posiada goła stopa. Analogicznie, liczba 5 umieszczona w nazwie oznacza, iż but ten posiada „połowiczną” amortyzację. Obuwie te będzie więc odpowiednie podczas biegania dla wszystkich tych, którzy pragną biegać w nieco bardziej naturalny sposób. Naturalny pod tym kątem, że chcieliby „poczuć” stopą to, że biegną; to, po jakim typie podłoża i tak dalej. Nie poczuje się tego w typowym obuwiu biegowym, które posiada wyższą skalę amortyzacji (oferta na nike air max command).

2. Inną serią obuwia, powszechnie rozpoznawalną po swoim wyglądzie, są tak zwane air maxy. Są one znane z wbudowanej poduszki powietrznej, którą firma Nike wymyśliła ponad 40 lat temu! Poduszka powietrzna jest nie tylko dostrzegalna w budowie obuwia, ale można ją także naprawdę poczuć nosząc obuwie z tej serii. Cała seria jest bardzo rozbudowana i obecnie zawiera w sobie wiele różnych modeli.

Wyliczyć tu należy na przykład cieszące się ogromną popularnością buty nike air max 1 (buty nike air max 1), czy też nike air max command, charakteryzujące się tym, że poduszka powietrzna nie jest zamontowana jedynie pod piętą, ale na całej powierzchni podeszwy buta.

3. Buty adidas la trainer charakteryzują się oryginalnym i szalenie modnym wyglądem Wzorowany jest on na butach, jakie nosili sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku. Obuwie te, ze względu na oryginalny wygląd, wiele osób nosi zarówno w codziennych stylizacjach – szczególnie osoby ceniące wygodę i komfort.

Jeśli tego typu tematyka jest według Ciebie na tyle istotna, że musisz poznać ją także od innej strony, zatem potrzebne Ci podobne wiadomości, to więcej znajdziesz w tekście.

Buty te mogą być również z powodzeniem stosować podczas treningów – dzięki trzem korkom na pięcie, dostosowują się one do najbardziej odpowiedniego w danej chwili poziomu amortyzacji.