Aktualnie dobranie jeansów to duże wyzwanie, modeli jest tak dużo, że łatwo jest się pogubić

Moda na jeansy nie przemija od kilkudziesięciu lat. Spodnie, które kiedyś służyły robotnikom i pasterzom, dzisiaj noszone są przez ludzi wielu zawodów. Promują je znani celebryci, chodzą w nich nawet głowy mocarstw. Takie firmy jak Wrangler, Lee lub Levi’s stały się symbolami XX stulecia.

Jeżeli pragniemy

marka lee

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

kupić nowe jeansy, nie będziemy mieli z tym najmniejszego problemu. Teraz każdy salon z odzieżą ma przynajmniej kilka modeli. Naturalnie możemy też kupić spodnie bez ruszania się z domu, wiele sklepów w sieci prowadzi sprzedaż renomowanych marek jeansów. Jeżeli jednakże wolimy zajrzeć wprost do producenta, to też mamy taką sposobność. W Necie znajdziemy, przykładowo, sklepy takich marek jak Lee albo Wrangler, wystarczy wstukać w przeglądarce frazę: sklep internetowy lee (więcej info) albo sklep online wrangler, żeby bezzwłocznie znaleźć pożądany link. Na stronie producentów jeansów mamy także okazję do zlokalizowania salonów stacjonarnych, które będą zaznaczone na mapie, dowiemy się także w jakich godzinach są czynne. Naturalnie sklep internetowy lee to nie jedyna strona, gdzie znajdziemy dżinsy tej firmy – dobrze jest samemu pobuszować w Internecie, by odnaleźć najodpowiedniejsze miejsce dla siebie –

spodnie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie dżinsy szyte są w tak wielu rodzajach, że wybór kroju może stać się sporym kłopotem. Warto wiedzieć, czy wymarzone jeansy mają być skinny czy slim, a może preferujemy takie, które dadzą się rozciągać. Kiedyś dżinsy występowały wyłącznie w kolorze niebieskim, jednak dzisiaj barwi się je na mnóstwo ciekawych kolorów, co daje coraz więcej sposobności dostosowania ich do reszty naszego stroju.

Co ciekawe, początkowy wzór z XIX wieku używany jest do dziś, zatem nasze jeansy są właściwie takie same, jak jeansy dziewiętnastowiecznych kowbojów. Oczywiście przed nabyciem zawsze warto odzież zmierzyć, w salonie stacjonarnym nie będzie z tym kłopotu, co jednak zrobić, gdy wolimy zrobić zakupy w Necie? Na szczęście sporo firm oferuje teraz szybki i darmowy zwrot, co pozwoli nam nabyć kilka sztuk spodni więcej, zmierzyć je wszystkie, a później odesłać te, które nam nie odpowiadają. Dzięki temu zmierzymy spodnie w wygodnych, domowych warunkach, gdzie nikt nie będzie nas popędzał.