Analiza po dwudziestopięcioleciu nowego systemu

Jednocześnie z przemianami po 89 roku i wzbogacaniem się społeczeństwa Polacy postanowili zniwelować zacofanie spowodowane systemem etatystycznym. Proces ten przebiegał i chyba nadal przebiega wielotorowo. Zaczął się on jeszcze przed 4 czerwca 1989. Najszybsze i najgłębsze zmiany zachodziły w gospodarce. Jak grzyby po deszczu tworzyły się niewielkie firmy i maleńkie jednoosobowe interesy. Po czasie z wielu z nich urodziły się największe obecnie istniejące koncerny.

Najnowsza kolekcja Reebok

Autor: Reebok
Źródło: Reebok
Poprawa poziomu bytowego Polaków i otwarcie granic było m.in. przyczyną zwiększonego zainteresowania sportem. Nawet w niewielkich miasteczkach tworzono miejsca do ćwiczeń z angielskiego zwane fitness clubami. Razem z modą na sport sprzedawcy oraz producenci odzieży dostosowali swój asortyment do wymagań rynku. Pojawiły się bluzy fitness dla kobiet, cała masa dresów. Dzięki dostępowi do muzycznych telewizji i chęci naśladowania gwiazd muzyki popowej pokazały się męskie i stylowe bluzy (oferta) fitness.

Na ryneczkach w tak zwanych „szczękach” sprzedawano co popadnie – kiełbaskę i wołowinkę z domowego uboju zaraz obok bielizny, prostych bluz damskich czy majtek. Rzecz jasna zaczynały również powstawać luksusowe obiekty handlowe gdzie było można zakupić drogie markowe produkty na przykład bluzy damskie rozpinane, dresy dla pań i panów, bluzy – dalsze informacje – damskie z kapturem albo bluzy fitness dla kobiet.

Na początku te miejsca były raczej wystawami rzeczy które klient chciał mieć. Z dzisiejszej perspektywy przedziwne były to lata, dość marzycielskie bowiem najważniejsze było to co się umie i jak bardzo człowiek potrafi się przystosować do zmieniających się okoliczności. Były to czasy ogromnej wiary w przyszłość i poczucia być może odrobinę przeświadczenia, że wszystko się zmieniło na lepsze i jeżeli człowiek czegoś bardzo pragnie wszystko jest możliwe do zrealizowania.

Moim zdaniem nie było możliwości myśleć inaczej, gdyż to był także okres cudów. W końcu nie często w historii tej części świata praktycznie bez ofiar zmienił się porządek świata uznawany dotąd za niezmienny.