Bez kategorii

Biała koszula jako najistotniejsza i oczywista pozycja w męskiej szafie

Tak jak w damskiej garderobie nie może zabraknąć paru odpowiednich okryć, tak samo męska konfekcja nie może obejść się bez paru elementarnych rzeczy.

Najistotniejsza i zapewne bardzo zrozumiała pozycja, czyli biała koszula. Zawsze modna, zawsze potrzebna.
styl koszuli to ważna sprawa. Za wąska uwypukli brzuch, jaki wolimy przecież skrywać, z kolei za obszerna będzie wyglądać niechlujnie. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są dziś koszule taliowane, jednak jest to propozycja tylko dla smukłych facetów. Ten niezwykle elegancki krój niestety nie wybacza nadprogramowych kilogramów. Bez względu na rodzaj figury, szerokim łukiem obchodźmy koszule luźne.
Nogi dwóch kobiet

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
biustonosze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Są stroje, jakie po jednym sezonie wychodzą z mody. Na pewno nie zaliczają się do nich natomiast dobrze skrojone, białe koszule męskie. Jeżeli nie chcemy zalewać się potem przy najmniejszym stresie, wybierzmy koszulę z odpowiedniej jakości bawełny. Surowiec ten niezwykle porządnie układa się na ciele, a ponadto stosunkowo łatwo go rozprasować. Na specjalną okazję możemy z kolei założyć fantastyczną, jednak całkiem drogą koszulę jedwabną.
W koszuli ważny jest układ kołnierzyka. Najpopularniejszy jest krój prosty. Taką koszulę ubierzemy na jakąkolwiek okazję, do krawata, czy do jeansów. Trochę bardziej szykowny jest z kolei krój włoski. Rogi tego kołnierzyka są skierowane na zewnątrz. Najmniej formalny jest zaś kołnierzyk zapinany.

Koszule męskie tego typu świetnie przydają się do pracy. Przy kupowaniu koszuli należy zwrócić uwagę na należytą długość rękawa, model natomiast jest zależny od rodzaju sylwetki.