Biżuteria, jak dodać sobie uroku i odjąć lat?

Broszka. Niewielki rozmiar, wielka radość. Przy czym taka w niej siła… Źle dobrana sprawi, że będziemy wyglądać poważniej i zniweczy nawet najbardziej przemyślany strój. Idealnie dopasowana, nada pożądanego efektu kreacji, a nam zdecydowania i gracji.

Zapewne są wśród nas kobiety, którym broszki kojarzą się głównie z dawnymi czasami, modą retro i spadkiem po babci. Ale prawdziwe fashionistki i osoby, dobrze zorientowane w świecie mody wiedzą, że biżuteria ta pojawia się co sezon wśród kolekcji najznamienitszych projektantów.

W jaki sposób nosić broszki by dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Jedna z ważniejszych zasad: zestawiajmy stare z nowym. Nie bójmy się połączeń typu : broszka po babci ze szlachetnych materiałów i banalny T – shirt z sieciówki.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę naszym ciekawym wpisem? Fantastycznie. W takim razie zapraszamy – kliknij w link tekstylia do restauracji i przejdź do kolejnej strony po fakty.

Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej oficjalnym, acz robiącym wrażenie stylu.

biżuteria

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me

Zasada ta tyczy się też w drugą stronę – pokuśmy się, by do sukienki, żakietu czy płaszcza w stylu vintage przypiąć nowoczesne, zabawne broszki z filcu, plastiku. Dobrym pomysłem jest też samodzielne jej wykonanie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie.
Następną ważną sprawą, którą należy zaznaczyć, jest miejsce gdzie wpinamy naszą ozdobę. Oczywiście, najbardziej znane miejsce to klatka piersiowa, lecz dlaczego by nie przypiąć broszki do kołnierzyka? Najprostsza koszula nabierze dzięki temu zabiegowi wyrafinowania i szyku (więcej).

Po trzecie, broszki dobrze prezentują się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nudny dzianinowy sweter zyska oryginalnego i zupełnie nowego stylu w towarzystwie broszki.
Broszka np. z to także świetny pomysł na odmianę naszych torebek, rękawiczek, pasków czy też butów. Słynny stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak z niespecjalnych pantofli uczynić główny punkt naszej stylizacji przypinając dwie broszki. Brak nam funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Odpowiednio dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom

.