Biżuteria ręcznie wykonana

Biżuteria jest idealną ozdobą. Uzupełnienie tym sposobem ubrania może przydać mu elegancji, podkreślić najładniejsze elementy, fakturę. Tego rodzaju akcesoria potrafią poprawić humor i dodać nam tego „czegoś”. Warto więc wybierać unikatowe i świetnie zrobione kolczyki, naszyjniki czy inne ozdoby.

Jeżeli chcemy posiadać w swojej szkatułce coś unikatowego należy zakupić choćby kolczyki ręcznie robione. W ogóle ręcznie wykonywana biżuteria to wspaniały sposób na ozdabianie stroju. Można wziąć udział nawet w projektowaniu konkretnego elementu, można wybrać kolor kamieni, czy materiał, z którego biżuteria powinna być wykonana. Naturalnie nie musimy. Możemy odszukać całe mnóstwo butików, tak stacjonarnych jak i internetowych proponujących ręcznie robioną biżuterię.

Gdy ciekawi Cię przedstawiany temat, to odsyłam tam (http://www.permanent24.pl/), ponieważ znajdziesz tutaj mnóstwo ciekawych zagadnień w tym temacie.

Szablonów, kształtów, barw i rozmiarów jest tak dużo, że z pewnością odszukamy coś, co spełni nasze marzenia.

Tego rodzaju biżuteria jest jednakże droga. Patrząc na to, jak dużo czasu i wysiłku wkłada artysta w zrobienie nawet pojedynczego elementu nie napawa to zdziwieniem. Naturalnie sporo zależy także od materiałów. Wiadomo, że dla przykładu wisior z platyny ze szlachetnymi kamieniami będzie wyceniony na dużo więcej niż podobny wykonany na przykład ze srebra z kamieniami sztucznymi.

Jeśli kupujemy na przykład bransoletki ręcznie robione zwracajmy szczególną uwagę na skrupulatność wykonania. Szczególnie gdy idzie o zapięcie, nie chcemy przecież stracić ślicznego świeżutkiego nabytku. Jeśli cokolwiek budzi nasz niepokój zwróćmy się o naprawę do artysty. Zazwyczaj to kwestia dogięcia pojedynczego kawałeczka metalu, czasami czegoś jeszcze, a my dostajemy pewność, że dostajemy piękną biżuterię świetnej jakości.

Biżuteria Kate&Kate

Autor: 38PR
Źródło: 38PR

Oczywiście, na rynku funkcjonuje także sporo dystrybutorów kiepskiej jakości biżuterii. Niestety można się na nich natknąć i zamiast wspaniałego wisiora dostać byle jak poskręcany fragment metalu z niechlujnie nawleczonymi koralikami, oczywiście w cenie pięknej, ręcznie wykonanej biżuterii. Lepiej kupować biżuterię od solidnego wykonawcy. Jeżeli któryś spośród naszych bliskich może zarekomendować konkretnysklep czy wytwórcę biżuterii zapoznajmy się z ofertą. Jeśli jest dla nas odpowiednia – korzystajmy. Zdecydowanie lepiej nabywać od kogoś kto jest sprawdzony. Wówczas będziemy mieć pewność, że biżuteria jest wysokiej jakości, wytrzymała i bardzo ładna.

Źródło: Artillo