Broszka czyli metoda na dopełnienie swojego ubioru

Broszka. Mała rzecz a cieszy. Jednocześnie taka w niej siła… Źle dobrana doda nam lat i zniszczy nawet najbardziej przemyślany strój. nienagannie dobrana, nada odpowiedniego charakteru kreacji, a nam zdecydowania i gracji. Zapewne są wśród nas kobiety, którym broszki kojarzą się ubiegłym stuleciem, modą retro i podarunkiem od babci. Jednak prawdziwe fashionistki i osoby, podążające za modą wiedzą, że biżuteria ta występuje co sezon wśród kolekcji najbardziej znanych domów mody.

Jak nosić broszki by dodawały nam urody a przy tym odejmowały lat?

Stylizacja modowa

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Główna zasada brzmi: łączmy stare z nowym. Nie przerażajmy się połączeń typu : babcina broszka ze szlachetnych materiałów i zwykły T – shirt z sieciówki. Właśnie na takim efekcie przełamania nam zależy! Na mniej formalnym, acz spektakularnym stylu. Zasada ta ma odniesienie także i w drugą stronę – odważmy się, aby do sukienki, żakietu lub płaszcza w stylu vintage przypiąć niekonwencjonalne, szalone broszki z filcu, plastiku. Możemy też zdecydować się na samodzielne jej stworzenie, gdyż wbrew pozorom nie jest to trudne zajęcie. Następną istotną okolicznością, którą musimy wziąć pod uwagę, jest miejsce przypinania broszki. Oczywiście, najbardziej znane miejsce to klatka piersiowa, ale dlaczego by nie przypiąć broszki do kołnierzyka? Zwyczajna koszula zyska dzięki temu zabiegowi wyrafinowania i wyrazu.Trzecia zasada brzmi: broszki dobrze sprawdzają się nie tylko w towarzystwie sukienek i marynarek, ale też ze swetrami. Nieciekawy kardigan zyska niepowtarzalnego i zupełnie nowego stylu w sąsiedztwie broszki.

Broszka to też świetny pomysł na nowe wcielenie naszych torebek, rękawiczek, pasków czy też butów. Znany stylista Gok Wan w interesujący sposób uczy kobiety jak z niespecjalnych pantofli uczynić centralny punkt naszej stylizacji dopinając dwie broszki (idź do Nie mamy funduszy na wieczorowa torebkę? Przypnijmy broszkę do takiej, którą już posiadamy w swej szafie.
Nie bójmy się więc broszek! Odpowiednio dobrane, postawią przysłowiową kropkę nad „i” naszym stylizacjom.