Buszowanie za perełkami – przepadamy za kupowaniem w szmateksach

Chociaż nazwy nadawane sklepom z niedrogimi ciuchami przechodzonymi są nie zawsze przekonujące, powszechność tego rodzaju miejsc nie maleje. Nie tylko w gronie osób ze skromnymi dochodami, ale również celebrytek, które coraz częściej przyznają się do wyszukiwania kreacji w lumpeksach.

25 lat temu gremialnie powstające sklepy z używaną odzieżą przywożoną z Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii, stały się uosobieniem przemian pojawiających się w naszym kraju. Odkryliśmy, że za bardzo małe pieniądze można upolować niepowtarzalne stroje „pachnące zachodem”. Pomimo upływu lat, pojawienia się domów towarowych z salonami i butikami najlepszych marek, przebojowość ciucholandów nie spadła. Dzisiaj w naszym kraju powstały tysiące tego rodzaju punkty i co roku powstaje mnóstwo nowych.

ubrania

Autor: Jon Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie szmateksy przestały być żenującymi sklepami „wyłącznie dla biednych”. W niedalekim czasie tego rodzaju sklepy przeszły olbrzymią przemianę i zrobiły się skarbnicą wyjątkowych ciuchów, niekiedy nawet kreacji znanych światowych dyktatorów mody. Second handy nie są już lokalizowane w niszczejących budach czy brudnych podwórkach. Takie punkty pokazują się coraz częściej przy głównych ulicach czy w domach towarowych. Niełatwo w nich odszukać kultowe ogromne kosze wypchane stertą ciuchów.

Jeśli masz pewność, że informacje na opisywany wątek będą dla Ciebie wartościowe, to odwiedź serwis internetowy (https://www.jagna.pl/biustonosze-formowane-miseczki-c-23_64.html), który z pewnością takie wiadomości zawiera.

Obecnie są one ometkowane, odkażone, wyprasowane i kolorystycznie poukładane na stojakach.

Odzież używana z lumpeksu to ciuchy stylowe, ciuchy znane z sieci handlowych, czasopism o modzie i serwisów internetowych z jedną różnicą: są o wiele korzystniejsze cenowo. Tradycyjne nabywanie wymaga opanowania, hurtownia z odzieżą używaną daje możliwość efektywnego polowania na kreacje oryginalne i nietuzinkowe. Można kupić ciuchy jakich nie ma nikt poza nami. Podstawowym kryterium kupowania w lumpeksach jest niewygórowana wartość sprzedawanych tam używanych ubrań. Z pewnością na częstotliwość zakupów w takich sklepach wpływa nasza zasobność portfela. Wiele kobiet nie wyobraża sobie jednak funkcjonowania bez co najmniej jednej w tygodniu obecności w szmateksie.

Więcej na ten temat: odzież używana hurtownia