Co kupić na wyjeździe do południowej części Polski? Pomysły na regionalne pamiątki. Czym chwali się południowa część Polski?

Wyruszając na południe jesteśmy w stanie zetknąć się z tamtejszą kulturą. Okolice Zakopane słyną z wielu rzeczy, które można napotkać jedynie w tamtych rejonach. Niestety, wiele z nich ma także swoje kiepskie falsyfikaty na terenie całego kraju.

Jedną z tego typu rzeczy jest wypas owiec. W wielu rejonach południowej Polski jesteśmy w stanie spotkać się z juhasami, którzy dbają o własny inwentarz wyprowadzając je na hale. Toteż w tamtych rejonach jednym z biznesów, które często się otwierają bywa skup wełny owczej – użyteczny link. Dla dużej liczby osób jest to doskonały sposób na zarobienie pieniędzy. Hodowcy dzięki temu nie muszą martwić się rynkiem sprzedaży dla wyprodukowanego surowca, a Ci, którzy produkują ocieplacze wełniane i inne podobne towary lokalne mają pewny przez cały rok dostęp do surowców produkcyjnych. Wiele osób w rejonach turystycznych utrzymuje się dokładnie ze sprzedaży tego typu wyrobów w terminach około turystycznych. Rzecz jasna, towary takie jesteśmy w stanie kupić w całym kraju. Nie zapominajmy jednak, iż tylko w okolicy, w której hoduje się owce, jesteśmy w stanie kupić naturalne ocieplacze wełniane poznaj tutaj oraz kierpce.
ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jest także inny produkt, który znany jest globalnie, a swoje pochodzenie ma na południu Polski.

Czy potrzebujesz nowych i interesujących postów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – naciśnij i sprawdź (http://www.panko.pl/informacyjna/) tutaj nowe wątki.

Podobnie jak wiele razy spotkamy skup wełny owczej, tak częste są miejsca, gdzie produkuje się oscypki, czyli tradycyjny ser z mleka owczego. Bywa on frykasem w całym kraju, głównie przysmażony, a dla bardziej wykwintnych podniebień dodatkowo podawany z żurawiną.

Jest to całkiem popularna przystawka głównie w karczmach a’la góralskie. Ser taki można także dostać w pozostałych rejonach kraju, jednak pamiętajmy, iż nierzadko musiał on przebyć długą trasę, a nie zawsze bywa przechowywany w wymaganych warunkach.