Co nowego może zaproponować paniom współczesna kosmetologia.

Obecna kosmetologia może coraz więcej zaoferować możliwości paniom, jakie pragną ładnie i młodo wyglądać. Będzie to dotyczyć nie tylko nowych substancji, które pozwalają na otrzymanie spektakularnych rezultatów, ale także nowoczesnych technik, takich jak na przykład coraz częściej stosowane lasery. Do takich technik zaliczyć również można nici liftingujące, które pozwalają na znaczną poprawę wyglądu skóry bez konieczności stosowania tradycyjnych metod operacyjnych.

twarz kobiety

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com
Stosuje się je nie tylko na samej twarzy, lecz również na brzuchu, udach, piersiach i ramionach Stosowane aktualnie nici wchłaniają się w ciągu roku, mają w sobie między innymi polimlekowy kwas – kwas hialuronowy Wrocław -, jaki wzmacnia jeszcze odmładzające rezultaty. Sama metoda będzie polegać na wprowadzeniu nici przez niewielkie nakłucia specjalną igłą. Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa najczęściej nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Poprawa wyglądu będzie już widoczna bezpośrednio po zabiegu, a na najlepsze rezultaty trzeba poczekać następne kilka tygodni.

Natomiast jeżeli będzie chodzić o związki aktualnie stosowane podczas kosmetycznych zabiegów, to wieloletnim królem jest kwas hialuronowy . Nie bez podstawy obecnie się go uznaje za eliksir młodości, gdyż jego wykorzystanie jest niezwykle szerokie, również zaawansowana medycyna dość często korzysta z tego, co potrafi. Sam kwas naturalnie występuje w naszych ciałach, głównie w płynach stawowych i skórze, a jego głównym zadaniem będzie wiązanie wody.

I to właśnie ten mechanizm działa w skórze, a jego zaburzenie powoduje zmarszczki i wiotczenie. Jeśli poziom kwasu będzie się zmniejszać, to się niszczą włókna kolagenu i to właśnie będzie powodem problemów z wyglądem skóry. Dlatego też kwas ten jest składnikiem rosnącej ilości rozmaitych kremów na odmładzanie, a także wykorzystuje się go w eliminacji zmarszczek. Kwas wstrzykuje się pod postacią elastycznego żelu, jaki powoduje wypełnienie zmarszczki i wygładza przy tym powierzchnię skóry. Rezultaty są szybko widoczne i mogą się utrzymywać przez okres nawet jednego roku.