Co robią panowie, aby dbać o brodę? Wygląda na to, że wykonują całkiem dużo zabiegów i wykorzystują rozmaite akcesoria.

Sporo ludzi myśli, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się układa, wyczesuje i podcina. Oczywiście to kompletna bzdura. Co robią faceci, żeby utrzymać ją w formie? Okazuje się, że wykonują całkiem sporo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku przyrządów.

Młody mężczyzna z brodą

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnowanie męskiej brody jest wieloetapowe. Warto kupić dobre kosmetyki do brody, które dzięki zawartości naturalnych olejków sprawią, że broda będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację zwykle zaczyna się od dokładnego umycia brody szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne żeby lekko się pienił i miał przyjemny zapach utrzymujący się na brodzie nawet po jakimś czasie.

Jeżeli chcesz wyszukać artykuły na ten temat, to przejdź tutaj pozycjonowanie stron i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Gdy broda jest lekko wilgotna, trzeba poświęcić jej trochę czasu i lekko ją przyciąć i ułożyć. Faceci powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, ale także na przykład do tego, czy noszą okulary. Przystrzyc brodę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą lub elektryczną maszynką. Sprawdzą się również jednorazowe żyletki Derby. Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją ulubioną. Po wymodelowaniu przychodzi moment na użycie kosmetyków pielęgnujących – olejków czy pomad. Wygładzą one strukturę włosa i pomagają w jej wyczesaniu. Samo czesanie nie jest jedynie układaniem kosmyków, ale też rozprowadzanie grzebieniem preparatu na całej długości. Jeśli odstaje nam jakiś niesforny włosek albo przy rozczesywaniu zauważamy jakieś niedociągnięcia, na koniec można jeszcze wykonać ostatnie poprawki nożyczkami. Jeżeli idziemy do fryzjera i golibrody, zupełnie możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częsta praktyka, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tym sposobem. Pas do ostrzenia brzytwy (zobacz ofertę) też nie jest popularnym przedmiotem, bowiem wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia (zobacz cmt frezy) fryzjerskie, przekazuje się formie ostrzącej.

Akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak istnieje grupa mężczyzn, która preferuje golenie się tą starą metodą w domu. Kupuje specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, żeby dobrze zmiękczyła także zarost), tradycyjny pędzel z twardej lub miękkiej szczeciny oraz brzytwę. Zwolennicy brzytwy są zdania, że można mieć jedną na całe życie, zdarza się, że trzeba wymienić w niej ostrze. Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby albo golarki elektryczne wymienia się bardzo wiele razy. Oczywiście aby skutecznie golić się brzytwą należy mieć też pas do ostrzenia brzytwy. Zwykle dobrze sprawdza się ten wykonany ze skóry. Mężczyźni używający brzytwy zwykle nie inwestują oni w kosmetyki do brody, a po goleniu stosują po prostu ałun.