Czym jest ajurweda? Jak takiego typu kosmetyki wpływają na naszą urodę? Co trzeba wiedzieć?

Ajurweda jest to bardzo stary, ponieważ liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Pochodzi z Indii, a nazwa wzięła się od słów ajus/ajur, które znaczą życie, veda natomiast to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, bo nie obejmuje jedynie leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się w sumie do każdego aspektu życia.

Ajurweda wzięła się z przekonania, iż każda rzecz, która istnieje we wszechświecie, powstała z 5 wielkich żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni i wiatru. Przez połączenie tego typu żywiołów wytwarzają się trzy najbardziej istotne typy energii biologicznej, co oznacza dosze (czytaj cały artykuł na ). Każda dosza odznacza się odmiennymi funkcjami i charakterystycznymi cechami, każdy człowiek zaś jest oryginalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najlepszej pielęgnacji, na pewno gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie bardzo zadbana przy pomocy olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, takiego rodzaju jak aloes czy kwas hialuronowy. Wykorzystanie odpowiednich olejków na twarz i włosy bardzo dobrze nawilży oraz zwiększy elastyczność, jednocześnie gwarantując blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę nadając jej naturalny, najzdrowszy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, jest podatna na zmarszczki i zaczerwienienia. Najlepsza więc będzie dla niej terapia łagodząca i wzmacniająca, najbardziej tego rodzaju, gdzie wykorzystuje się naturalne wyciągi roślinne. Różnorodne rodzaje kosmetyków ajurwedyjskich zapewnią komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla przetłuszczonej skóry z wypryskami najlepsze będzie delikatne złuszczenie, niezbędne w tym będą produkty ziołowe. Więcej info: kliknij tutaj

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Interesującym rozwiązaniem jest rzeczywiście aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego natomiast używania idealna będzie maseczka z ziół do zanieczyszczonej skóry. Dla tłustej skóry również najlepsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki ograniczy produkcję sebum oraz jednocześnie odżywi skórę. Najbardziej korzystnie zaopatrywać się w takie kosmetyki w fachowych sklepach, więc jak planujemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.