Co to jest medycyna estetyczna?

Złota medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Medycyna estetyczna to problem wciąż dość kontrowersyjny. Wielu ludziom kojarzy się tylko z powiększaniem ust, wstrzykiwaniem botoksu i naciąganiem skóry. Uznajemy zabiegi, które oferuje za wymysły i fanaberiedla bogaczy – a to nieprawda!

Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło, jak choćby „medycyna estetyczna Wrocław”, by dowiedzieć się, że ta gałąź medycyny zawiera w sobie dużo więcej.

Jeżeli prezentowane w tym wpisie omówienie żywo Cię ekscytuje, to zalecam to źródło – ono jest tak samo atrakcyjne, jak materiał, który właśnie czytasz.

Gabinety oferują nam oczywiście zabiegi wypełniaczami, czy botoks, ale mamy możliwość także skorzystać z usuwania cellulitu, depilacji laserowej, odmładzających zabiegów twarzy albo pilingów. Oferta jest ogromna, a ceny wcale nie tak wysokie, jak może się nam zdawać.

Co więcej – decydując się na klinikę medycyny estetycznej w miejsce standardowego gabinetu kosmetycznego mamy pewność, że zaopiekuje się nami wykwalifikowany personel – że są to lekarze z odpowiednim wykształceniem. W gabinecie kosmetycznym są szanse, że zabiegi na naszej twarzy wykonywać będzie osoba po kilkumiesięcznym kursie.

dziewczyna

Autor: Kip Soep
Źródło: http://www.flickr.com

Powoli widać już, że klientki wybierają kliniki medycyny estetycznej. Gdy w wyszukiwarkę sieciową wprowadzimy na przykład słowa „przedłużanie rzęs Wrocław” to początkowe kilkanaście wyników, to Tylko strony gabinetów medycyny (szerzej tutaj: http://as-med.com.pl/zakres-uslug/medycyna-pracy-siedlce) estetycznej, a nie standardowych kosmetyczek. Dowodzi to tego, że zależy nam na poziomie wykonywanych zabiegów, nawet jeśli płacimy za nie kilkadziesiąt złotych więcej. Bezpieczeństwo i pewność, że opiekuje się nami dermatolog estetyczny są warte dodatkowych pieniędzy. Prawdopodobnie w najbliższym roku więcej pacjentek zacznie wybierać zabiegi medycyny estetycznej, gdyż wygląd w obecnych czasach jest bardzo ważny.