Czarny i biały – uniwersalny duet

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, iż złączenie białego z czarnym przenigdy nie ma prawa wyjść z mody. Człowiek uwielbia czerpać inspiracje z natury i chociaż poza zebrą, trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to należy powiedzieć, że jest w nim coś naturalnego, delikatnego i eleganckiego.

Nie czekaj – jeśli podoba Ci się ten opis, to do sprawdzenia (https://www.jagna.pl/majtki-stringi-c-24_29.html) mamy także podobne wątki na witrynie, która widnieje pod wskazanym linkiem.

Przez wiele lat połączenie tych dwóch kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Biało-czarne ubrania ma w swej ofercie bardzo wiele firm, od tych bardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te bardziej pospolite jak np. ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo też może informować o zasobności naszego portfela. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, iż kolory biały i czarny to kolory biznesu, powiązane z majętnością. Bieda natomiast w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się znacznie bardziej żywą kolorystyką. Na dowód tego powinno się obejrzeć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

We wspomnianym już sklepie Reserved można kupić dużo ubrań wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend.

Jeżeli omawiana w tym artykule tematyka jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo zobacz również podobne warte zapoznania się (http://www.dortex.pl/) artykuły!

Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez złączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved to doskonały tego przykład. Istnieje sporo modeli, które poza proporcjonalnym połączeniem tych dwóch kolorów, wykorzystuje też takie techniki jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna sukienka z białymi lamówkami to super propozycja np. dla Pań pracujących w biurze.

Rzecz jasna nie jest powiedziane, iż omawiany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również przy połączeniu takich rzeczy – czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, lub też sukienkę w kolorze białym z żakietem koloru czarnego. Wybranie takiego zabiegu może okazać się znacznie praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by potem czarną albo białą sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, projektując całkowicie nowy look.