Czego używają fryzjerzy w trakcie stylizowania włosów?

Wiosna i lato to pory roku, w czasie których co rusz ludzie decydują się na metamorfozy. Nieraz są one cięższe, np. przeprowadzka, a od czasu do czasu mniejsze. Najmilej Panie chcące zobaczyć na sobie jakąkolwiek zmianę decydują się na inną fryzurę. Krótsze ścięcie czy inny kolor włosów to często wybierane możliwości. Czego używają fachowcy do wykonywania tego rodzaju zabiegów?

Gdy chodzi o układanie włosów, styliści fryzur stosują degażówki, czyli nic odmiennego jak nożyce z ostrzami w kształcie zębów. Stosowane są we fryzjerstwie do rozrzedzania włosów. Degażówki aplikuje się do zmniejszania objętości włosów, cieniowania, strzyżenia punktowego. Wymagają nie lada zręczności w użyciu, w takim razie nie są spotykane u amatorów. Wyróżnia się trzy typy tego rodzaju nożyc: jednostronnie ząbkowane (siekacze), symetrycznie ząbkowane tudzież jednostronnie ząbkowane o nierównomiernie uporządkowanych ząbkach z sporymi odstępami. Więcej na temat na .

Specjalista winien po rozciągłości i gęstości włosów umieć ocenić którego typu w danym przypadku użyje. O ile chodzi o koloryzację, w większości wypadków używa się Goldwell Colorance – markowy produkt, czyli krem do koloryzacji „ton w ton”. Jest stworzony dla osób, które potrzebują zmieniać kolor swoich włosów przy jednoczesnej ich ochronie, a nie próbują stosować schematycznej farby oksydacyjnej. Ich własnością jest zdobycie żywego i stałego efektu kolorystycznego z jednoczesną konserwacją i ochroną włosa.

Efekt to subtelne odświeżenie barwy na włosach farbowanych bądź rozjaśnianych (nie trzeba oddawać włosów powtórnemu farbowaniu – wystarczy pielęgnacyjna koloryzacja). Zastosowana jest w nich technika Color Balancing, jaka zapewnia najłagodniejszy tryb na wyrównanie koloru włosów na kompletnej rozciągłości i końcówkach przy zabiegu kolorowania odrostów. Niesamowitym zaletą jest także to, iż farba nie zawiera amoniaku.

Decydując się na zmiany w wyglądzie winniśmy udać się do profesjonalisty, który w przypadku włosów dostosuje do sylwetki sposobną długość, zetnie je godziwie do kształtu buzi. Być może zastosuje degażówki do cieniowania fryzury, a w sytuacji koloryzacji krem goldwell colorance, jaki będzie nadzwyczajnie pielęgnował włosy i nie zepsuje ich budowy.