Czemu naturalne wyciągi z roślin tak bardzo się przydają w leczeniu różnych chorób i dolegliwości.

Ludzie od zawsze muszą się borykać z najróżniejszymi problemami i dolegliwościami. I od wieków poszukują lekarstw na to, żeby z nimi skutecznie walczyć. Obecnie leki w większości przypadków wytwarzane są w laboratoriach, powalają na leczenie ogromnej ilości rozmaitych chorób i nie można im w tej chwili odmówić tego, że są skuteczne. Ale jednocześnie niejednokrotnie wraca się do przyrody, ponieważ to właśnie ona będzie dawać w rozmaitych roślinach mnóstwo leczniczych substancji.
Jedną z nich przykładowo będzie tak popularny kwas l-askorbinowy -sprawdzony solgar. Naturalnie występuje on w wielu owocach, a w postaci wyprodukowanej przez ludzi w ogromnej ilości tabletek i suplementów, znanych też inaczej jako witamina C. Ten związek jest konieczny do prawidłowego działania naszego organizmu, a ponieważ w żaden sposób nie jest wytwarzany przez ludzi, to należy go całkowicie dostarczyć wraz z pożywieniem. I to dostarczać regularnie, bowiem witamina C nie jest również magazynowana, a jej czas rozpadu w ciele jest dość szybki.

selfie - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne substancje obecne w roślinach bardzo mogą być pomocne w leczeniu oraz profilaktyce najróżniejszych schorzeń. Doskonale wie o tym na przykład firma solgar, jaka od lat specjalizuje się w produkcji bardzo dobrych jakościowo preparatów opartych na roślinach. Lecz nie jest to garażowa produkcja, a profesjonalnie zorganizowana działalność, łącznie z własnym instytutem badawczym który zatrudnia najlepszych specjalistów. Także do produkowania specyfików stosowane są tylko specjalnie wybrane odmiany roślin, które dostarczają jak największą ilość potrzebnych substancji. Oferta firmy solgar będzie obejmować wiele rozmaitych obszarów – kwas l-askorbinowy, od preparatów zwiększających odporność na infekcję aż po kompleksową profilaktykę chorób układu pokarmowego. Do tych ostatnich zadań doskonale będzie się także nadawał paraprotex.On też opiera się na naturalnych składnikach, bowiem ma w swoim składzie blisko dziesięć różnych ekstraktów oraz wyciągów. Preparat ten bardzo dobrze będzie sobie także radził z dużą ilością nieproszonych gości, czyli bakteriami, grzybami i robakami.