Czemu planszówki wracają do popularności, krótki opis najbardziej popularnych tytułów z obecnego czasu.

Ostatnie kilka lat to prawdziwy renesans gier planszowych. Chociaż w pewnym momencie mogłoby się wydawać, że tak powszechna elektronika zabije skutecznie tę rozrywkę, to jednak stało się zupełnie inaczej. Nagle okazało się, że ludzie jednak chcą się spotykać ze sobą i spędzać czas inaczej, niż spoglądając w kolejny ekran. Trendy te widać także na sklepowych półkach, gdzie bez przerwy pojawiają się coraz to nowe produkcje, i dla dzieci i dla dorosłych. Wiele z nich jest dość skomplikowana, wymagająca zapoznania się z instrukcją i sporej ilości czasu, inne z kolei doskonale nadają się na szybką rozgrywkę w wolnej chwili. Właśnie do takich można na przykład zaliczyć gierki małżeńskie gra planszowa – intrygujące gierki małżeńskie gra planszowa. Pod względem graficznym zaprojektowana ona została przez słynnego grafika Andrzeja Mleczko, więc już dla samego tego można ją kupić. Oprócz tego oczywiście niezwykle przyjemnie można w nią grać, a przeznaczona jest ona dla małżeństw i par, które mogą się zmierzyć z rozmaitymi zadaniami i sprawdzić z innymi parami. Jak się okazuje gierki małżeńskie są również bardzo popularnym upominkiem, jeżeli się będzie miało okazję, to warto może nad czymś takim pomyśleć.

fotogram - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
ubrania - fotografia

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com

W podobnym klimacie utrzymana jest ego gra. Ona z kolei sprawdza wiedzę graczy o najbliższej grupie przyjaciół. Polega ona na tym, że trzeba wylosować jedno spośród czterystu pytań, jakie należy przeczytać i dyskretnie zaznaczyć odpowiedź.

Opublikowane w tym miejscu artykuły są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź tu (https://modnaczapka.pl/czapki-wiosenno-jesienne-dla-niemowlat), na której przeczytasz pokrewne zagadnienia.

Pozostali z graczy zadając szereg pytań próbują znaleźć odpowiedź, a ten, kto będzie najbliżej odpowiedzi dostanie najwięcej żetonów. Grę wygra ten, kto będzie najlepiej znał przyjaciół i odgadnie ich wybory. Z kolei na długie jesienne wieczory idealnie nadaje się carcassonne – Trefl. Gra polega na tym, że z żetonów z klasztorami, zamkami, łąkami i drogami układa się mapę. Dzięki rozwijaniu obszarów i przejmowania nad nimi kontroli gracze zyskują tym sposobem punkty.

Gra wymaga odpowiedniej strategii i planowania, a oprócz tego dużej ilości wolnego czasu, bo ciekawe rozgrywki trwać nawet mogą przez długie godziny.