Bez kategorii

Czy możliwa jest operacja plastyczna pochwy? Na czym ona polega? Czy jest skomplikowana w realizacji?

Operacja plastyczna pochwy to faktycznie poważna operacja ginekologiczna, wykonywana jest przede wszystkim u kobiet, jakie w wyniku porodów doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy oraz krocza.

Problem ten dotyczy nawet aż dziewięćdziesięciu procent kobiet, jakie urodziły siłami natury. Dość często jest tak, iż krocze specjalnie się nacina, żeby ułatwić poród. Niestety pochwa nie może odzyskać już całkowitej sprawności, dlatego też potrzebne okazuje się jej zwężenie, aby polepszyć elastyczność pochwy oraz polepszyć jakość życia seksualnego.

Znaczna ilość kobiet po porodzie odczuwa zmianę, jaka odnosi się do intymnej strony życia – często objawia się ona zmniejszeniem satysfakcji z seksu.

problem ginekologiczny

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wygląda tego typu zabieg? Czym jest operacja plastyczna pochwy? Zabieg taki polega na zwężeniu pochwy oraz polepszeniu napięcia mięśni w pochwie. Ważnym elementem operacji jest precyzyjne pozbycie się nadmiernej ilości śluzówki pochwy, jak i czasami konieczność odtworzenie mięśnia. Do podstawowych etapów takiej operacji należą wykonanie plastyki przedniej ściany pochwy oraz plastyka tylnej ściany, jak również plastyka krocza. W temacie plastyka pochwy czytaj więcej informacji.

Czy ten artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis okuliści toruń, który również posiada interesujące informacje.

Zabieg zajmuje około czterdziestu pięciu minut, robiony może być pod znieczuleniem ogólnym lub też miejscowym. W miejscu wejścia do pochwy, na jej tylnej ścianie robione jest nacięcie, przez co można pozbyć się zbędnej tkanki. Później trzeba zszyć ranę w ten sposób, aby wejście do pochwy posiadało wygląd zgodny z życzeniami pacjentki. Po operacji zakłada się szwy rozpuszczalne. Po plastyce ścianki pochwy lekarz przystępuje do plastyki krocza. Zabiegi tego rodzaju koniecznie powinny być przeprowadzane w dobrych gabinetach, np. tu , ponieważ ginekologia estetyczna to bardzo delikatna oraz wrażliwa dziedzina. Powinniśmy mieć pewność, że jesteśmy w dobrych rękach. To powinien być nasz priorytet.