Czy można skutecznie wyprostować włosy?

Aktualna moda na proste włosy powoduje, iż wiele osób postanawia zakupić prostownice do włosów, które dają szansę na samodzielne i codzienne ułożenie fryzury w domowym zaciszu. Przy wyborze prostownicy należy jednak zwrócić uwagę czy nie zniszczy ona zbytnio włosów.

Powłoka prostownicy powinna zabezpieczyć nasze włosy przed wysoką temperaturą. Model powłoki prostownic na dostosowywany jest do grubości włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wadliwa jakość prostownicy może nie tylkoprzyczynić się do zniszczenia naszych włosów, ale i uniemożliwić efektywne prostowanie. Gdy włosy mają podatność do lokowania, lakier do włosów po prostowaniu może pełnić funkcję utrwalacza. Lakier do włosów powinien być rozpylany równomiernie oraz w niezbyt dużej ilości, żeby włosy za bardzo się nie scaliły.Istotna jest także dobra suszarka do włosów.

Lakier do włosów może zastąpić pianka, guma bądź odpowiedni żel utwardzający. pianki do włosów nie obciążająwłosów, pozwalając na zachowanie elastyczności włosa. Żel w większości wypadków pozwala na kształtowanie i nabłyszczanie bardzo krótkich bądź krótkich włosów. Guma modelująca natomiast nie wysycha zbyt momentalnie, gwarantując układanie niespotykanych fryzur.

Sprawdź moje www (http://www.fryzjerpiaseczno.pl/)! Tam jest dla Ciebie nowa fantastyczna porcja treści na interesujący Cię temat. Po sporo detali kliknij w ten link.

Na rynku oferowane są również szampony i odżywki, sprzyjające prostowaniu się włosów. Ponadto stosowanie określonych odżywek i szamponów regenerujących może skutkować tym, iż nasze włosy mimo używania prostownicy, będą piękne i niezniszczone. Można zastosować również balsamy hegron regenerujące bądź wzmacniające grubość włosa.

Używając suszarki do włosów i grzebienia można również wyprostować nieco falujące i świeżoumyte włosy. Taki sposób formowania włosów nie musi być jednak koniecznie skuteczny. Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że im bardziej nasze włosy się kręcą i falują, tym mocniejszego utrwalacza trzeba użyć. Skuteczne wyprostowanie włosów jest jednak krótkotrwałe, gdyż na drugi dzień zazwyczaj efektu już nie widać.

Codzienne prostowanie oraz jednoczesne używanie farby do włosów goldwell może sprawić, iż nasze włosy stracą nie tylko swoją piękno, ale i zdrowie. Jeśli farbujemy włosy, należy wybrać farbę bądź szampon koloryzujący przyjazny włosom. Londa farby i olejek arganowy zapewniają nie tylko błyszczący kolor czy długotrwały skutek, ale zaliczane są do specjalistycznych kosmetyków fryzjerskich. Czasami warto dać jednak włosom odetchnąć, bowiem codzienne prostowanie włosów nie sprzyja ich dobrej sprawności.