Czy opłaca się założyć gabinet piękności w Polsce?

Zainteresowanie usługami związanymi ze zdrowiem i urodą tj. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, salony piękności, czy nawet gabinety medycyny estetycznej. Z pewnością zwiększa się. Konkurencja jest jednak całkiem spora.
Największe nagromadzenie salonów piękności rejestrowane jest w Warszawie, gdzie na jednego pracownika salonu liczy się około 306 mieszkańców miasta.

Kolejne miejsca obejmują Kraków z liczbą 807 osób na salon i Łódź, gdzie jeden salon ma, według statystyk do obsłużenia 771 osób. Równie dużo salonów proponujących podobne usługi mieści się w innych dużych miastach, tj. Poznań, Katowice, czy Wrocław. Ciekawą ofertę ma np. warto zobaczyć. Salony piękności odwiedzają zazwyczaj osoby o wyższym statusie społecznym – biznesmeni, lekarze, aktorzy i pokrewne grupy zawodowe. Znacznie więcej osób o różnych pensjach i pozycji społecznej odwiedza jednak fryzjera, czy kosmetyczkę.

salon fryzjerski

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

W którym miejscu w Polsce warto otworzyć salon piękności?Biznes w branży kosmetycznej warto założyć w Katowicach i Gdańsku, gdyż jest tam najmniejsze nasycenie tego typu usług i dodatkowo wysokie zarobki. W tych miastach istnieje dużo wyższa szansa na sukces tego typu działalności. Z drugiej strony w Łodzi nasycenie jest podobnie niskie, jednak zarobki są zauważalnie mniejsze. Można pokusić się o wnioski, że potencjalni klienci nie wybierają usług fryzjera, czy kosmetyczki, z racji, iż nie pozwalają im to dochody. Warszawa, mimo tego, iż jest ogromnym miastem z rekordową w Polsce liczbą mieszkańców o wysokiej pozycji społecznej stwarza najmniejsze szanse na pomyślność na rynku.

Tworząc gabinet fryzjerski, bądź kosmetyczny dobrze jest również postarać się o wysoce wyszkolonych i doświadczonych specjalistów. Prawdopodobnie w żadnej innej branży recenzja na temat danego salonu nie rozchodzi się tak szybko. Źle wykonana usługa, może skutecznie odstraszyć innych od wybrania świadczonych przez nasz zakład usług. Posiadanie wyjątkowej oferty oraz świadczenie zabiegów, których próżno szukać w innych gabinetach ma zasadniczy wpływ na jego atrakcyjność. Warto włożyć wkład także w reklamę i promocję, bez tego mało, który biznes ma szansę powodzenia. Nie można tylko poinformować klientów nowo powstałym salonie i jego ofercie. Powinni oni często otrzymywać informacje o aktualnych promocjach, nowościach i ofertach specjalnych. Koniecznością w dzisiejszych czasach jest profesjonalna strona internetowa, obecność w mediach społecznościowych, czy wpisy w katalogach branżowych.