Czy powinno się korzystać z usług profesjonalnych, żeby usunąć niechciane owłosienie? Czy domowa depilacja wystarczy?

Coraz dużą ilość kosmetycznych zabiegów możemy robić sami w domu. Jednym z tego typu zabiegów jest depilacja laserowa, choć do niedawna kojarzono ją z gabinetami lekarskimi oraz specjalistycznym osprzętem. Całe szczęście wysokiej jakości sprzęty są już do kupienia dla normalnych konsumentek. Lasery kosmetyczne być może nie są tanie, lecz z pewnością w cenach bardziej korzystniejszych, niż dawniej.

Niechciane włoski, z jakimi trzeba męczyć się raz na parę, kilkanaście dni, to faktycznie nic miłego, tak samo jak występujące po goleniu podrażnienia. Jakąś alternatywą jest depilacja u kosmetyczki, jednak bywa trudny i niezbyt korzystny z dwóch powodów. Z jednej strony trochę kosztuje, ponieważ depilacja laserowa to wydatek kilkuset złotych, natomiast do całkowitego usunięcia włosków trzeba kilku wizyt. Z tego więc względu jest mało dostępny dla większości z nas.

kosmetyczny]Z kolejnej strony trudne jest funkcjonowanie, kiedy mamy kolejne wizyty, ponieważ tak naprawdę lepiej można wykorzystać nasz czas.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie (https://www.permanent24.pl/pl/c/Pigmenty/33), która dotyczy pokrewnej kwestii.

Koszt depilacji laserem w salonie jest duży, gdyż sprzęt, jaki może usunąć kilkaset włosów jednocześnie dość dużo jest warty, jednocześnie pojedyncza wizyta to niewiele – będziemy musieli odwiedzić ten gabinet parę razy – kup laser do depilacji w hurtowni . Sprzęty, jakie kupić może każda osoba, nie mają natomiast takiej mocy, jak te w profesjonalnych gabinetach. Tego typu sprzęty usuną więc około dwieście włosków jednocześnie, a i to jest zależne od mocy. Jednak, jak tylko mamy czas, to możemy powtarzać zabieg tak często, jak będzie to możliwe, i to bez dodatkowych kosztów.

Trzeba również koniecznie powiedzieć, że samodzielna depilacja laserem jest całkiem bezpieczna, choć wiele osób się właśnie tego boi. Pojawiają się takie opinie, natomiast nie mają one z rzeczywistością wiele wspólnego. Takie urządzenia, jeśli tylko korzystamy z nich rozsądnie i zgodnie z instrukcją, są całkiem bezpieczne, co profesjonalne urządzenia, z jakich korzysta się w salonach – lasery kosmetyczne. Najczęściej salony takie produkty nabywają w hurtowniach, jak laser do depilacji hurtownia, lecz dla osób prywatnych warto polecić specjalistyczne punkty. W tego rodzaju miejscach z pewnością zakupimy dobry sprzęt, który w doskonały sposób sprawdzi się w warunkach domowych.