Czy powinno się wydawać pieniądze w firmowe buty? Kilka wniosków na temat marki.

Inwestycja w buty wiąże się z częstymi przemyśleniami związanymi z wydatkami. Myślimy o tym, czy tak na pewno powinno się jest wydawać niemałe gotówkę tylko ze względu na symbol Nike lub Adidasa? Czy nie jest to desperacja, a zaoszczędzone na podróbce pieniądze należy wydać na co innego?

Jest kilka takich modeli butów, które podrabiane są powszechnie.
Obuwie adidas original charakteryzują się niezwykle powszechnym wyglądem, przez co ich kopiowanie nie jest trudnym celem. Na serwisach, które oferują tańsze obuwie z terenów wschodnich możemy je niezwykle przeważnie zaobserwować. Podobnie dotyczy to Nike air max 90 essential. Dwa wcześniej wymienione rodzaje butownależą do butów z rodzaju tych codziennych. szczególnie w tej sytuacji rozmyślamy nad zakupem podróbek. Wiedzmy jednak, że na splagiatowany model nie posiadamy żadnej gwarancji, że są one dobrze zrobione. Najczęściej mogą się one uszkadzać po kilku użyciach. Podobnie zresztą mają sprinterzy, którzy inwestują w niedrogie buty Nike free 5.0. Jest to jeden z powszechnych typów sportowych, bardzo lekkie, a także niezwykle dobrze oddychający i pewnym jest, że żaden nielegalny sklep nie jest w stanie zapewnić takiej jakości jak oryginał. Specjalistyczne materiały są dla nich mało dostępne i są zastępowane częstotanim poliestrem. Następna sprawa przeciwko podróbkom to sprawa zasobu ludzkiego. Wyszukując te super-tanie buty adidas Originals podtrzymywać azjatycką produkcję, który bazuje na wyzysku. Skoro tak naprawdę za buty wycenione na 350 zł osoba reprodukująca otrzymuje ok. 2 złotych to policzmy sobie ile otrzyma za kopię za 100 zł. O ile w ogóle dostanie wynagrodzenie, bo często dzieci zmuszane są do pracy za darmo. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji i społeczna odpowiedzialność powinna walczyć z takim wyzyskiem, by buty było zakupione z prawnie funkcjonującego źródła, które to korzysta z fabryk w których zarabia się często w przeliczeniu więcej, niż w Polsce za takie same wynagrodzenie.
buty adidas originals

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
A miejsc takich jest ciągle więcej.

Wyszukujemy więc tylko te punkty, które wydają się nam pewne. Dzięki temu i my dostaniemy markowy produkt, PKB wzrośnie, a prawnie pracujący ludzie otrzymają stosowne wyrównanie.