Czy stereotypy odnośnie płci sprawdzają się w rzeczywistości? Co wydaje się być rzeczą popularną wśród kobiet? Czemu odmienność jest ciekawsza?

Każdy wariuje na punkcie czegoś innego. Nie jest to dziwne, gdyż sporo zależy od tego jacy jesteśmy, albo również w jaki sposób lubimy spędzać czas

Tak naprawdę nie powinniśmy wstydzić swoich niegroźnych dziwactw, gdyż to część nas. Jednak wszyscy posiadamy skłonność do powielania stereotypów, które są w nas bardzo mocno zakorzenione. Czy z kolei jest to coś, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
„JUST BE YOURSELF” – JESIEŃ/ZIMA 2012/13

Autor: Big Star
Źródło: Big Star

Kobiety często posądza się o to, iż szaleją za butami. Faktycznie, niektóre z kobiet nie są w stanie opanować się przed kupnem kolejnej pary czółenek, mimo iż w szafie mają damskie czółenka (3i) w liczbie zatrważającej. Natomiast robienie zakupów to nie jest coś, za czym przepada każda kobieta. Dlatego nie ma sensu powielać tego typu stereotypów. Niektóre panie kupują wtedy, gdy czegoś potrzebują. Jeśli potrzebne im nowe letnie sandały, to kupują konkretnie sandały damskie, a nie do tego dziesięć innych rodzajów obuwia.

Panów z kolei często posądza się o oglądanie piłki nożnej, lub granie na komputerze. Faktycznie, może i pośród mężczyzn jest większą ilość fanów połki nożnej aniżeli pośród kobiet, jednak można nie trafić najlepiej, jeśli kupimy koledze bilety na stadion z okazji urodzin. Stereotypy tak naprawdę może i porządkują postrzeganie świata, jednak mogą być dość krzywdzące i mylące.

Na szczęście ludzie bardzo różnią się od siebie nawzajem. Posiadamy inne zainteresowania oraz mamy inny sposób na relaksowanie się w wolnym czasie. W innym wypadku byłoby to dość nudne widzieć i mieć świadomość, iż każdy robi wszystko w sposób identyczny.