Czy to kolejna rewolucyjna dieta czy może nic nowego? Co sądzić o diecie “8 godzin”. Sprawdź z czym się to je

Dieta 8 godzin to jedna z ostatnich propozycji dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy bez restrykcyjnego ograniczania jedzenia. Jej twórcami są David Zinczenko i Peter Moore, którzy reklamują nową dietę jako zrzucanie kilogramów bez ograniczania jedzenia.

System żywieniowy 8 godzin polega na przestrzeganiu pory poszczególnych pokamów, tak by jedzenie (pizza hut) spożywane było przez osoby na diecie wyłącznie w trakcie 8 godzin w ciągu doby. Pomysłodawcy tej zaskakującej metody schodzenia z wagi zapewniają, iż jeżeli uda nam się przestrzegać takiego czasu możemy schudnąć nawet 5 kilogramów w trakcie tygodnia. Ważne jest także, aby nie dojadać poza podanym czasem spożywania posiłków. Jeżeli chodzi o przyjmowane pożywanie, nie ma tu ograniczeń. Możemy spożywać wszystko na co mamy ochotę, oczywiste jest natomiast, iż jeżeli zamierzamy w trakcie 8 godzin zajadać się ciastkami to efekt będzie raczej mizerny.

dieta

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com

Potrawy muszą więc być zbilansowane, jednakże nie trzeba przesadnie martwić się o kalorie które przyjmujemy. Plusem tej diety, według jej pomysłodawców jest czas, który dajemy naszemu ciału na odpoczynek i przetworzenie posiłków dostarczonych przez nas w trakcie 8 godzin. Nasze ciało otrzymuje 16 godzin na strawienie oraz wydalenie wszelkich zbędnych substancji z obiegu co wpływa korzystnie nie tylko na nasza wagę, ale i na dobre samopoczucie. Dieta 8 godzin mimo iż ma wielu zagorzałych fanów ma również spore grono sceptyków, którzy zarzucają autorom promowanie swego rodzaju głodówki.

Należy jednak wiedzieć, że wszystko zależy od aktualnego trybu życia, od naszej aktywności oraz wydolności organizmu. Nie wszyscy mamy takie same parametry życiowe, dla jednych dieta 8 godzinna okaże się doskonałym sposobem na zrzucenie nadmiaru kilogramów, dla pozostałych jednak może być powodem efektu jo-jo. Dlatego pamiętajmy, by zawsze trzymać rękę na pulsie oraz samemu, bez żadnych diet kontrolować, co jemy oraz ile. Pomocny w tym jest z pewnością przelicznik kalorii. Dzięki temu zaczniemyzdawać sobie sprawę,jaką ilość kalorii przyswajamy w trakcie dnia i czy można coś z tym zrobić. Wszystkie diety muszą się na tym opierać. Zobacz również Green Power Slim}.