Czy typowa brzytwa może być cechą nowoczesnego mężczyzny.

Prawdziwi mężczyźni koniecznie muszą się golić. Oczywiście gdzieś tam pojawiają się panowie, jacy z jakiegoś powodu wybrali image leśnego dziadka, chowając swoje bardziej lub mniej atrakcyjne twarze za zaroślami brody. Ich wybór mogły spowodować czynniki natury wizerunkowej lub egzystencjalnej.

golenie

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Jedni nie wydali się sobie zbyt męscy z gładką i aksamitną. Drugą grupę zaczęli stanowić panowie wiecznie zagonieni, przejęci znacznie większymi problemami egzystencjalnymi niż jakieś tam dylematy związane z wizerunkiem. Do nich zaliczają się także osobnicy zwyczajnie za leniwi na to, by każdego ranka wstawać pół godziny wcześniej jedynie w tym celu, żeby niezmiennie powtarzać ten sam rytuał.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, koniecznie sprawdź link spotkanie z mikołajem a dowiesz się o wiele większą ilość danych, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Na szczęście, wszyscy oni razem wzięci nie stanowią jakiejś znaczącej większość w kulturze środkowoeuropejskiej. W innych może to być różnie, bo niekiedy im włosów na brodzie będzie więcej, tym mężczyzna będzie bardziej przystojny i męski.

Wszyscy pozostali panowie, skoro już raz się zdecydowali podążać drogą bez zarostu na brodzie, muszą systematycznie kupować akcesoria które im będą pomagać o ten wymuskany wizerunek należycie zadbać. Podstawą męskich kosmetyczek powinna oczywiście być dobrej jakości maszynka, pędzel do golenia, mydło zmiękczający zarost i balsamy które mają łagodzić skórne podrażnienia po goleniu. Istnieje kilka firm które się specjalizują w produkcji znakomitych kosmetyków do pielęgnacji i higieny twarzy mężczyzny, na przykład angielska manufaktura dr Harris – , której ręcznie produkowane kosmetyki do golenia na mokro są rozpoznawane na całym świecie. Co ciekawe, jeszcze do niedawna nowocześni mężczyźni golili się wieloostrzowymi maszynkami, których producenci prześcigali się w zwiększaniu liczby ostrzy, mających gwarantować dokładność golenia.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie frapujący, to koniecznie kliknij tutaj i przeczytaj tamto opracowanie – tam również znajdziesz wiele godnych uwagi informacji.

brzytwa

Źródło: flickr.com
Obecnie coraz większe grono zwolenników zdobywają wytwórcy tradycyjnych w formie, chociaż bardzo nowoczesnych stylistyką brzytew. Przykładowo firma Dovo Razors – , która reklamuje swoje wyroby jako akcesoria dla prawdziwych mężczyzn, daje gwarancję nie tylko dokładności golenia, lecz także satysfakcję po dobrze wykonanym zabiegu.