Czy warto kupować skarpety wyprodukowane z włókna bambusowego?

Do zrobienia włókna bambusowego używa się bambusu. Roślina jest niezwykle wydajna, ponieważ wzrasta nieprzeciętnie szybko (przyrost wynosi nawet 1 metr w ciągu jednego dnia), bez względu na to w jakiej ziemi się znajduje. Wskazuje to także, że nie wymaga sztucznego nawożenia w celu przyśpieszenia tego procesu i jest stosunkowo tani.

Pozyskiwanie włókna jest więc przyjazne środowisku i ekologiczne. Niejeden producent skarpet wykorzystał pozytywne właściwości tego materiału, dlatego też coraz bardziej popularne stają się skarpety stopki bambusowe. Bambus jest znaczącą konkurencją dla bawełny!Włókna, z których wytwarza się skarpety bambusowe są bardzo dokładnie wybierane, dlatego też tkanina jest bardzo przyjazna w dotyku i delikatna. Dodatkowo wykonywane z niej części garderoby są gładkie i miękkie.

Autor: Materiały prasowe

Warto zapamiętać, że skarpety bambusowe mają także właściwości bakteriobójcze. Utrzymują się one przez długi okres, nawet do 50. prania. Skarpety przepuszczają powietrze, dzięki czemu stopy są bez przerwy wentylowane, co gwarantuje nieopisany komfort zmęczonym nogom. Producenci skarpet informują, że wilgoć jest wchłaniana i szybko odparowuje w przeciwieństwie do bawełny, w której wilgoć utrzymuje się i sprawia, że ubrania szybko stają się mokre oraz nieprzyjemnie ciężkie. Temperatura wewnątrz skarpety jest regulowana. W trakcie letnich, gorących miesięcy włókno jest o kilka stopni zimniejsze od panującej temperatury powietrza. Skarpety męskie i damskie wytworzone z tego materiału mają właściwości antyzapachowe, dlatego nawet po wielu godzinach spędzonych w obuwiu, nieprzyjemny zapach przestaje być problemem. Zapewnia to nie tylko ukojenie stopom, ale także niesie ze sobą komfort psychiczny. Skarpety bambusowe po praniu bardzo szybko schną, co jest ich kolejną zaletą. Nie znikają również ich właściwości. Włókno bambusowe nie ma zapachu, dlatego podczas noszenia skarpet bambusowych nie napotkamy się ze sztucznym zapachem materiału, który może być uważany za nieprzyjemny. Skarpety i bielizna z włókna bambusowego będą również doskonałym zakupem dla osób, które biegają, gdyż szybkie wchłanianie i parowanie wilgoci jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sport, ponieważ pot bez problemu uchodzi z ciała, co zmniejsza ryzyko przeziębień.

Czy naprawdę warto kupować skarpety bambusowe? Bez wątpliwości warto. Skarpety męskie i damskie to idealny podarek dla osób, dla których najistotniejsza jest wygoda. Każdy producent skarpet poleca je również dla osób, które stykają się z problemem wrażliwych stóp. Ceny takiego produktu nie są wysokie (skarpety można kupić już za cenę nawet 10 złotych), a pozytywne właściwości materiału sprawią, że skarpety bambusowe przyniosą ulgę i wrażenie komfortu, jakiego nie zapewni żadna inna tkanina.