Czy warto stosować botoks, aby poprawić nasz wygląd? Co powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o to zagadnienie?

Dzisiejszy świat nie jest zbyt łatwy dla pań. Wymaga on tego, aby sprawy załatwiała ona z gracja oraz elegancko ubrana, miała talię osy, a do tego piękną, prawie dziecięcą cerę w wieku 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różnego rodzaju najnowsze mikstury, pomimo wspaniałych receptur, nie mogą w stu procentach zapewnić tego typu rezultatów, jakich się oczekuje. Nie dziwi więc fakt, iż wciąż większą popularnością cieszą się zabiegi z botoksu.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Wstrzykiwanie botoksu daje niesamowicie szybki rezultat, ale niestety trzeba się czasami liczyć z możliwością powikłań. Co więc wiedzieć nim podejmiemy taki krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo mocnych naturalnie występujących trucizn, jaka jednak w niewielkich dawkach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii oraz medycynie estetycznej, przykładowo botox. Wstrzykiwanie botoksu pomaga wygładzić, nie usunąć, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w mało inwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzaniu zmarszczek na czole czy zmarszczkę lwią pomiędzy brwiami.

Od jakiegoś czasu jest ta metoda coraz częściej wykorzystywana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy potocznie zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą. Zupełną nowością jest stosowanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek w okolicach szyi oraz na dekolcie. Botoks, jaki podaje się w okolice konkretnych zmarszczek blokuje odpowiednio przewodzenie impulsów nerwowych, które powodują kurczenie się mięśni twarzowych odpowiedzialnych za jej powstanie. Ma to działania paraliżujące mięśnie, które w określonym rejonie twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a w taki sposób właśnie skóra przestaje się marszczyć, w związku z tym ulega rozluźnieniu. Dla szukających informacji – blog.

Opublikowany tekst Ci się podoba? Więc odszukaj serwis (https://pl.babor.com/), który posiada zbliżone dane na przedstawiany wątek – one też będą wciągające.

/J]

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki w ten sposób nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są jedynie niewielkie fragmenty skóry, przez co reszta mięśni jest w stanie funkcjonować w normalny sposób, natomiast twarz nie wygląda nienaturalnie. Zaraz jednak po zabiegu skóra często jest trochę podrażniona, a nawet może pojawić się niewielki siniak, jednakże te objawy trwają krótko oraz szybko zanikają – informacje. Efekt kosmetyczny wykorzystania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dniach, zaś poprawą wyglądu możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy. Trzeba także dodać, że dosyć popularny jest także laser frakcyjny, daje on również zadowalające efekty.