Czym się okryć żeby pozostać sobą

kurtki i płaszcze

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
W sezonie wiosna lato 2013 sklep top secret stawia na klasykę z pieprzem. Jeśli szukamy klasycznych strojów we współczesnym wydaniu, płaszcze top secret są świetną propozycją. Jak sama nazwa firmy wskazuje, proponowane zestawienia są zdecydowanie do zadań specjalnych. Trencz nie jest skazany na bycie nudnym, co więcej kreatorzy nie idą na łatwiznę projektując kilka podobnych wykrojów. Każdy egzemplarz nawiązuje do innej inspiracji, co pozwala dobrać okrycie według własnego stylu. W aktualnej kolekcji znajdziemy błyszczący granat, biały dwurzędowiec wyjęty rodem z „Dynastii”, w grzecznych beżach – typowy prochowiec z intrygującym półokrągłym kołnierzem i gładki, zasuwany na zamek płaszcz z najmodniejszym w tym roku geometrycznym nadrukiem.

Dla odważniejszych sklep top secret przygotował szkarłatny płaszcz, który za pomocą wiązania w talii podkreśla sylwetkę, nie tracąc przy tym formalnego charakteru poprzez zastosowanie gładkich linii. Gdy poszukujemy klasycznego szyku, na pewno przyciągnie nasz wzrok grafitowy płaszcz ozdobiony srebrną nicią. Czarne wykończenia dodają mu unikalnego charakteru, dzięki czemu rewelacyjnie nadaje się zarówno na spotkaniach biznesowych, jak też w swobodniejszych stylizacjach.

W mniej formalnej wersji płaszcze top secret spotkamy także w ofercie młodszej siostry marki, o nazwie troll. W jej kolekcjach już króluje brak ograniczeń. Damskie kroje wojskowe, pagony połączone z kobiecymi liniami, młodzieżowe kratki, modele krótkie i dłuższe w przeróżnych kolorach. Podstawą jest jednak to, że mimo tego, że głównym odbiorcą marki są osoby dwudziestokilkuletnie, nie obowiązuje w żadnym razie ograniczenie wieku. Najważniejsze jest to, żeby w ubraniu dobrze się czuć i jeżeli wolimy bardziej niestandardowe kroje, to właśnie tego powinno się trzymać.Dominujący trend w obecnym sezonie niemalże zmusza do odrobinki szaleństwa.

Płaszcz bez wątpienia buduje image, więc dobrze dobrany do figury i oddający nasz temperament, będzie podkreśleniem całej stylizacji w sytuacjach prywatnych, jak też zawodowych.