Damska garderoba w zimie

Zima jest charakterystyczną porą, w której ze względu na niskie temperatury oraz silny wiatr należy zatroszczyć się o swój komfort i zdrowie. Niezwykle istotny jest właściwy ubiór, stanowiący zabezpieczenie przed zimnem i wilgoci. Od tego zależne jest bowiem zdrowie i dobry nastrój w tym okresie. Ocieplane kurtki, futra i płaszcze są na porządku dziennym. Podobnie jak w innych porach roku, także w zimie ubrania podlegają różnorodnym modom i zmianom stylu. W każdym sezonie „na topie” są inne materiały, dodatki i barwy. Niektóre z trendów z minionych dekad obecnie przeżywają renesans, w nowoczesnych, odświeżonych wydaniach. Wyszukując w Internecie „moda zima 2013” uzyskać można dużo podpowiedzi na temat dzisiejszych mód.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus

Ubrania wierzchnieW ubiegłych sezonach następowało wiele zmian w kwestii modnych okryć wierzchnich na zimę. Trendy zima 2013 obejmują natomiast konkretne rozwiązania. W dużej mierze obecnie stawia się na wygodę i ciepło. Jeszcze w sezonie minionym modne były damskie płaszcze materiałowe, stosunkowo krótkie, a z uwagi na materiał – niekoniecznie ciepłe i nie izolujące od wilgoci. Ich częstą wadą był także brak kaptura, który w warunkach zimowych niejednokrotnie okazuje się być niezwykle przydatny, zwłaszcza dla kobiet, które nie lubią czapek.

Jesienne przygotowania do aktywnego sezonu zimowego

Autor: Gatta Active
Źródło: Gatta Active

Na ulicach miast oraz na wystawach sklepowych dominują aktualnie długie płaszcze puchowe, najczęściej posiadające pasek na wysokości talii. W ofercie są różne wersje kolorystyczne, choć standardowa czerń zdecydowanie przeważa. Płaszcze te zawsze posiadają kaptur i są bardzo grube.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj viking jeans.

Często również mają gruby kołnierz, który może zastąpić zamiast szalika.

Buty i dodatki (więcej info – kartridże do makijażu permanentnego)Na dzień dzisiejszy popularne i chętnie kupowane są buty na koturnach. Często mają elementy futrzane, są ciepłe i często sznurowane. Do surowców należą skóra, zamsz i skóropodobne. Dodatki na zimę również podlegają zmianom trendów. Aktualnie modne są szaliki o kształcie tak zwanych kominów, które można okręcić wokół szyi kilka razy, a także założyć na głowę. Zwiększającą się popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju dodatki futrzane, a więc czapki w kształcie głów zwierząt, rękawiczki z futra, obramowania kapturów. Niezwykle często kobiety zamiast czapek wybierają nauszniki, które także często są z futra.

Źródło: Kraina Stylu