Dbaj o swoje ciało o dowolnej porze roku

Istnieją części ciała, o jakie troszczymy się częściej, gdyż są odsłonięte o każdej porze roku. Istnieją jednak takie, które nierzadko skrywamy. To jednak nie znaczy, że mamy przestać się o nie troszczyć.
Tym elementem mogą być oczywiście stopy.

Blogerki pokochały biżuterię diva

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Trzeba troszczyć się o nie nie tylko latem, kiedy ukazujemy je światu, gdyż nakładamy sandały. Pielęgnacja stóp (pedicure Wrocław) jest łatwa, wymaga elementarnej świadomości. Możliwe, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, iż na stopach mieści się wiele gruczołów potowych. Należy zatem troszczyć się o higienę i każdego dnia zmieniać skarpety lub rajstopy. To oczywiste, ale wciąż sporo osób o tym nie pamięta. Codziennie należy również umyć stopy. Dzięki tej pielęgnacji zapomnimy o odparzeniach bądź grzybicy. Wyłącznie w bogatej florze mogłyby się rozwijać grzyby. Jeśli chodzi o buty, decydujmy się na te płaskie, komfortowe z szerokimi podeszwami.

Jeśli ciekawią Cię przedstawione zagadnienia, to kliknij w widoczny link. Tam umieściliśmy darmowy wgląd (http://www.wonia.pl/) do bardziej dokładnych informacji związanych z tym wątkiem.

Doskonale byłoby, gdyby posiadały mięciutką wyściółkę. Nieodpowiednie buty doprowadzą do zdeformowania się stóp.

konsument

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeżeli tę kluczową pielęgnację mamy już za sobą, zatroszczmy się o udoskonalenie image/u naszych stóp. Sklep z kosmetykami oczywiście dobrymi i naturalnymi dostarczy nam niesamowitej inspiracji. Jeśli przykładowo pękają nam pięty, warto na sen posmarować stopy grubą warstwą Kremu i włożyć na to skarpetki. Jeżeli ten uciążliwy kłopot nas nie dotyczy posmarujmy stopy kremem odżywczym profilaktycznie. Warto również przetrzeć pięty tarką, aby usuwać naskórek oraz zrogowacenia. domowe metody to jednak nie wszystko.

Raz w miesiącu udajmy się do kosmetyczki, aby podarować stopom kojący okład parafinowy. Dobrze jest używać regularnie zmiękczających soli, peelingu i innych specyfików. Ładne stopy to komfort nie tylko w lecie lecz również w zimie.