Dbamy o idealną fryzurę. Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji i utrwalenia włosów.

Każda kobieta na co dzień stawia na dobrą kosmetykę idącą w parze ze stylizowaniem fryzury. Bardzo często te dwie rzeczy możemy połączyć, uzyskując naprawdę pożądane rezultaty. Jak to zrobić?

przejdź do katalogu

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest używanie sprawdzonych kosmetyków do włosów, na przykład ze sklepu Bea Beleza. Przy krótkich włosach, polecanych zwłaszcza latem lub kiedy uprawiamy jakiś sport, o objętość i uniesienie możemy zadbać w trakcie mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umyte włosy można zaaplikować preparaty, które podniosą je u nasady i nieco je usztywnią (różne pianki, mgiełki unoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy osiągnąć podobny rezultat). Ułatwi to sprawne zrobienie fryzury na grubej szczotce czy po prostu używając dłoni i grzebienia do tapirowania. Potem można tylko utrwalić ją lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr albo wilgotne powietrze, będą działały niekorzystnie, dlatego warto mieć w domu rzeczy do stylizacji z linii kosmetyków używanych przez fryzjerów Wella Professional, które dają mocniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z kolekcji przeznaczonej do salonów fryzjerskich zwykle są też bogatsze o skuteczne komponenty pielęgnujące, witaminy, naturalne oleje i woski – Wella System Professional.

Jeżeli interesuje Cię tematyka omawiana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę, a na pewno będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

O krótsze fryzury łatwiej się zatroszczyć, bo często nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić. Czasem wysychają samoczynnie i nie wymagają stosowania prostownicy ani lokosuszarki, więc nie są mocno wystawione na zniszczenia powodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem dmuchającego powietrza, jak dłuższe włosy. Do stylizacji fryzur krótkich świetnie sprawdzą się różnego typu pasty albo woski. Przy fryzurach długich trosce o włosy trzeba poświęcić dużo więcej uwagi.

Czyżby wpisy opublikowane na tej stronie (poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/do-siatkowki.html) ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tutaj.

Szalenie istotne jest wtedy zabezpieczanie końców przed rozdwajaniem się oraz zabezpieczanie włosów na całej długości przed suszeniem lub kręceniem. Wówczas świetnie nada się maska regeneracyjno-ochronna i podobne kosmetyki Alterna mające cechy termoochronne.

Należy również zadbać o ich odżywienie. Niestety, włosy dłuższe i lekkie jak piórko mają skłonności do puszenia się, szczególnie przy niekorzystnych czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna nałożone tuż po myciu, na przykład serum wygładzające, oraz do wzmocnienia fryzury, jak ekstra mocny lakier, z pewnością pomogą zapobiec ich skręcaniu się – .

Jest wiele serii, które poza cechami pielęgnującymi mają też cechy wzmacniające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są wytrzymałe i odżywione, a przy tym bez problemu się układają i fryzura trzyma się do wieczora.