Dentysta to nie tylko leczenie zębów – sprawdź, jakie jeszcze zabiegi możesz wykonać w gabinecie

Wizyta u dentysty to nie zawsze wyłącznie leczenie zębów. Dentyści wykonują szereg zabiegów, jakie pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeśli wobec tego wkrótce masz w planie wybrać się na kontrolę, musisz wiedzieć, na jakie usługi dobrze jest się zdecydować, by nie czuć wstydu szeroko się śmiejąc.

Dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowe znaczenie ma oczywiście profilaktyka, która obejmuje nie tylko leczenie ubytków, lecz także piaskowanie, pomagające w usuwaniu osadów, które pojawiają się w następstwie picia napojów lub palenia papierosów. Kamienia z kolei można pozbyć się w ramach scalingu. Każdy z tych zabiegów trzeba robić raz na kilka miesięcy, chyba że z powodów zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, niezbędne są częstsze działania.

Poza profilaktyką warta uwagi jest estetyczna stomatologia, której głównym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu przez rekonstrukcje zębów, korekcję ich kształtu lub wybielanie prowadzone sposobem nakładkowym albo lampami w gabinecie. Możliwe jest także wybielanie martwych zębów, jakie przybierają nieestetyczny, szary odcień. Jeśli natomiast z jakiś względów straciliśmy część albo całe uzębienie, konieczne będą implanty zębów (tutaj więcej). Choć to droga inwestycja, to niewątpliwie się opłaca, ponieważ jej efekty są długotrwałe. Zadaniem implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie odróżniają poza tym, że są sztuczne. Przeciwdziałają zaniknięciu kości szczęki i sprawiają, że ponownie chcemy się uśmiechać.

Należy o nie dbać tak samo, jak o naturalne zęby, gdyż bakterie w dalszym ciągu gromadzą się w ustach, więc nie można zapominać o ich myciu. Implanty zrobione są z tytanu i dobiera się je do konkretnego pacjenta, z tego względu nie powinny wywołać reakcji alergicznych, które byłby sygnałem do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Mając na względzie powyższe propozycje możesz zapytać swojego dentystę, który zabieg byłby najlepszy dla twoich zębów, aby poprawić ich wygląd. Dobry dentysta wołomin (witryna : – http://www.wolomin.centrumdemed.pl/stomatolog-dentysta/) doradzi ci najlepsze rozwiązanie oraz zaoferuje plan leczenia dopasowany do twoich wymagań oraz możliwości finansowych, tak, byś był zadowolony z rezultatu.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to na pewno zainteresuje Cię też nowa treść na omawiane zagadnienie, gdyż także zawiera ciekawe informacje.

O zęby warto jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam przez resztę życia.