Dla kogo bandana

Niezbędnymi elementami stroju ubieranymi nie tylko zimą są na pewno dodatki takie jak szale, szaliki, chusty, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były ongiś wkładane przez francuskich proletariuszy. Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy to w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najpopularniejszych powieści francuskiego Naturalizmu). Jedną z głównych postaci tejże książki był paryski zadymiarz Gawrosz. Stąd – pewnie przez liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się te nakrycia głowy tak bardzo powszechnie użytkowane.

Bandany wkładają teraz nawet już nieduże dzieci. Matki oraz opiekunki ubierają swych Jasiów czy Mareczków w dżinsy, sportowe bluzy, a pod brodą wiążą im klasycznie czarną bandanę albo odważne kolorowe chusty bardzo często w dosyć jaskrawych jak na chłopięcą modę kolorach. Niedawno powszechnie używane zostały też kominy z naturalnych tkanin. W zasadzie bez znaczenia jest wiek chłopca – może jeszcze nie chodzić – a podobnie jak jego starszy brat wkłada się mu bandanę. Do wyboru mamy, opiekunki mają dużo wzorów. Mogą dostać nie tylko bandany kolorowe ale też z obrazkami najczęściej przedstawiającymi postacie z lubianych filmów animowanych na przykład „Pingwiny z Madagaskaru” czy z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko małe urwisy noszą bandany ale i ich troszkę bardziej grzeczne siostry, które w ten sposób chcą się upodobnić do swych modnych mam. Porównaj oryginalne bandany. W tym dziale dziecięcych ubrań znajdujemy pełne odwzorowanie „dorosłych” trendów, więc są to również wzory zaczerpnięte z kultur ludowych.

Rzecz jasna także dorosłe osoby zakładają ten rodzaj garderoby, często na wiosnę. Wśród dorosłych podobnie jak wśród maluchów wiek czy płeć są bez znaczenia. Mężczyźnie najbardziej pasuje bandana w zestawieniu ze skórzaną kataną, wąskich spodniach dżinsowych no i rzecz jasna motoru (najlepiej pasowałby Harley-Davidson konieczne w barwach ciemnozielonych).

O sprawach dotyczących rozmaitych tematyk dowiedzieć się możemy z internetu. Wtedy wystarczy przeczytać tekst o opisywanym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (http://fabrykaoptyka.pl/).

Możemy też spotkać bandanę w stylizacji męskiej nieco mniej rockowej. Mężczyzna preferujący rozrywki spokojniejsze niż przejażdżki na motorze, na weekendowy spacerek z rodziną może sobie włożyć odpowiednio dobraną chustę do swej ulubionej sportowej marynarki i na pewno będzie świetnie się prezentował kiedy wraz z równie zadbaną rodzinką podczas spaceru zajrzy do spokojnej, kameralnej kawiarni na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.