Dlaczego dżinsy posiadły tak wielką sławę

Jeans to uniwersalny materiał, z którego uszyte są zwłaszcza spodnie i kurtki. Chociaż jest to gruba tkanina wyjątkowo solidna, nosi się ją bardzo komfortowo. Para jeansów to podstawowy niezbędnik zarówno damskiej, jak i męskiej szafy. Z typowego denimu produkuje się głównie spodnie, ale również inne elementy stroju, na przykład wiatrówki, luźne bluzy, młodzieżowe koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy ulegają zmianie co sezon, to oryginalne spodnie zawsze są na topie. Niekwestionowaną ojczyzną jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy

Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss uszył pierwszy oryginalny model spodni jeansowych. Pierwsze jeansy wyprodukowano z myślą o farmerach, jednakże z czasem zyskały sobie szerokie uznanie zwłaszcza wśród młodych ludzi. W dzisiejszych czasach w jeansach chodzą właściwie ludzie w każdym wieku. Oczywiście spodnie jeansowe można obecnie kupić w każdym sklepie, jednak najstarsze marki, takie jak Lee nadal cieszą się dużą popularnością. Oryginalne dżinsy nabywamy przede wszystkim ze względu na ich trwałość oraz uniwersalną stylistykę. Pasują one nie tylko do klasycznych koszulek czy flanelowych koszul. Zazwyczaj rzeczy tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub elegancką bluzką. Jest to typowy miejski styl, preferowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Ubrania dżinsowe są bardzo praktyczne i wygodne. Warto jednakże dobrze dobrać krój do swojej sylwetki. Na rynku bowiem jest bardzo bogaty wybór, jednak nie w każdym fasonie będziemy zgrabnie dobrze wyglądać. Trzeba zwrócić uwagę na to, jaką mamy figurę i właściwie dokonać zakupu. Nie zawsze musimy na oślep podążać za trendami. Jeśli twój typ sylwetki to gruszka, definitywnie musisz unikać fasonów typu skinny (więcej informacji).

dżinsy

Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku bezwzględnie będą boyfriendy. Są to spodnie, które perfekcyjnie ukryją wszystkie mankamenty tego typu sylwetki, uwydatniając podkreślając jednocześnie jej zalety. Dla dziewczyn z szerokimi biodrami polecamy też uniwersalny klasyczny model jeansów. Osoby szczupłe o wąskich biodrach mogą wybrać spodnie dzwony. Warto wiedzieć, że jeśli chcesz sprytnie wydłużyć nogi zdecydowanie musisz zakupić popularne ostatnio rurki. Spodnie dżinsowe różnią się także takimi elementami jak kolor nici. Oprócz tego tkanina, z której są wykonane może być specjalnie sprana lub zagięta.