Dlaczego ludzie tak chętnie kupują biżuterię, jakie są jej najczęściej spotykane w sklepach rodzaje.

Biżuteria od bardzo dawna jest obecna w naszym życiu, przed laty poza samym zdobieniem pełniła również bardzo ważną funkcję symboliczną. Aktualnie wybór jej jest ogromny, podobnie jak liczba sklepów ją oferujących.

W dalszym ciągu najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria zrobiona z metali szlachetnych, to znaczy złota i platyny, oraz również szlachetnych kamieni. Najkosztowniejsze z nich, czyli brylanty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą podnieść koszt ozdoby nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka biżuteria sprzedawana jest przeważnie w stylowych salonach jubilerskich , w jakich od samego oglądania można dostać zawrotu głowy.

biżuteria, kosztowności

Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W zwykłych sklepach jubilerskich platyna i złoto także będą obecne, ale sporo będzie także ozdób srebrnych, z kolei jeżeli chodzi o dodatki, to do dyspozycji będzie szereg pozostałych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Bardzo popularny w ostatnim czasie stał się bursztyn, zarówno sam, jak i w połączeniu ze srebrem czy złotem. Bursztynowa biżuteria nie jest bardzo droga, a jednocześnie bardzo dobrze się prezentuje i kobiety uwielbiają ją zakładać.

Kolejną grupą błyskotek, dostępną w naprawdę sporych ilościach w wielu sklepach, jest biżuteria sztuczna. Od niej nie wymaga się zbyt dużej jakości, jak można wywnioskować po jej nazwie, robiona jest najczęściej z kamyków sztucznych kamyków, plastików i tanich metali. Lecz czasami zdarzają się wśród niej naprawdę ciekawe wzory, a niezaprzeczalnym jej plusem są niskie ceny. Taka biżuteria hurt w sporej liczbie miedzy innymi jest sprzedawana na aukcjach internetowych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- http://sentiell.pl/. http://sentiell.pl/

biżuteria, kryształ

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Zapomnieć również nie można o biżuterii, jaka też jest coraz częściej kupowana przez kobiety ceniące sobie styl i oryginalność. Mowa mianowicie tu będzie o biżuterii ręcznie robionej, która ostatnio jest ogromnie popularna. Niezaprzeczalnym jej plusem jest oryginalność i niepowtarzalność. Osoby, które zajmują się jej tworzeniem często sięgają po różne nietypowe materiały i surowce, miedzy innymi drewno, kamienie czy koraliki.