Bez kategorii

Dlaczego porządne buty są tak istotne dla każdego harcerza?

Jeżeli Twoje potomstwo jest harcerzem, oznacza to, że bardzo lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i zdobywać następne sprawności. Harcerze wyruszają na różnego rodzaju biwaki, na jakich panują bardzo różne warunki pogodowe: ulewy, wilgoć, upał, czy chłód.

Kobieta siedząca na schodach

Autor: Kestas Venzlauskas
Źródło: http://www.flickr.com
To sprawia, że nasz ekwipunek musi być dobrany niezwykle precyzyjnie tak, aby zabezpieczać się na każdą okoliczność. Tyczy się to każdego elementu ubioru, czyli butów, kurtki lub swetrów. W takiej kwestii jak buty desanty sklep z obuwiem z pewnością będzie posiadał coś dobrego. Buty z grubą podeszwą, odpowiednim bieżnikiem oraz sięgające oczywiście powyżej kostki. W tego rodzaju markecie możemy kupić obuwie wyprodukowane na różnego rodzaju trudne trasy. Istnieją też popularne ciężkie buty zarówno dla harcerki, jak i dla harcerza. Warto jest powiedzieć, że w środowisku harcerskim trwa odwieczny spór: glany czy też desanty.
Niezależnie od konkretnego typu, trzeba wcześniej namyśleć się, po co w zasadzie zabierać na biwak ciężkie buty. Okazuje się, że najistotniejsza jest w tym wypadku stabilizacja kostki w uwarunkowaniach obozowych. Na wyprawach w puszczy niezwykle łatwo byłoby skręcić kostkę. Chodząc po nierównym terenie można wejść choćby na omszałą kłodę lub spaść z mokrego pagórka. Buty, które sięgają powyżej kostki, mogą zredukować to niebezpieczeństwo praktycznie do zera.

Ten proponowany wpis posiada wciągające dane na opisywany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Wykorzystana do ich produkcji solidna skóra i mocne sznurowadła zdecydowanie stanowią niezwykle łatwe oraz wyśmienite zabezpieczenie.

Poza tym materiał, z którego wykonany zostały buty oraz zelówka ochraniają stopy przed różnego typu niewygodami leśnego poszycia. Jeśli więc chcemy mieć gwarancję wygody i bezpieczeństwa, warto jest wybrać buty desanty.