Dodatki, które dodadzą mężczyźnie szyku i charakteru

Kimkolwiek jesteśmy, bywa, że otrzymujemy czasem zaproszenia na chrzciny, komunię czy wesele.
W czasie takich okazji niezbędne są absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Najbardziej uniwersalny? Nie jakby się mogło wydawać czarny, a granatowy. To kolor, elegancki i ponadczasowy.

garnitur

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem. Sklepy prowadzące swą działalność w sieci służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (odsyłam).
O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Czy w środku upalnego lata mamy przyzwolenie na pójście z wybranką do ołtarza w koszuli z krótkim rękawem? Absolutnie nie. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka bezcennych chwil i przeczytał kolejny artykuł na ten temat. Pod poniższym linkiem czeka na Ciebie kluczowy artykuł (http://www.zabudowy-samochodowe.pl/walizki-serwisowe-systainer-3/).

Cóż, sporo mężczyzn tak chodzi w Polsce, mimo wszystko w świecie to nie funkcjonuje. W razie upałów idealnie jest, jeżeli mężczyzna latem ma dobrą koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza.

Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który niejednokrotnie stanowi element manifestujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy czy zmiany w świecie mody. Wiadomo, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Powinniśmy więc pokusić się o parę dobrych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na długie lata. Pamiętajmy: krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletując formalny strój (zerknij na tą stronę męskie paski skórzane polecam przejrzeć tu), przeważnie nie pamiętamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Takie niezobowiązujące dodatki dobrze komponują się np. z lnianym garniturem.

W szafach naszych panów od lat królują buty z nienaturalnie wydłużonymi czubkami (zainspirowane chyba wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i ciężko je wygonić. Czas najwyższy to zmienić i powrócić do klasycznych, skórzanych butów. Trampki do garnituryu? Stylizacja bardzo ekscentryczna i tylko dla mężczyzn, którzy wyjątkowo „czują modę”. A można ich na naszych ulicach ujrzeć coraz częściej…