Dodatki, które dodadzą mężczyźnie szyku i charakteru

Kimkolwiek jesteśmy, bywa, że otrzymujemy czasem zaproszenia na chrzciny, komunię czy wesele.
W czasie takich okazji niezbędne są absolutnie ubrania wizytowe. Podstawą wyposażenia szafy każdego mężczyzny jest garnitur. Najbardziej uniwersalny? Nie jakby się mogło wydawać czarny, a granatowy. To kolor, elegancki i ponadczasowy.

garnitur

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Koszule, na pozór tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, mogą sprawić nie lada problem.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej torebki szczegółowych informacji dotyczących analizowanego tu artykułu. Na pewno jest on niezwykle ekscytujący.

Sklepy prowadzące swą działalność w sieci służą jednak pomocą – eleganckie koszule męskie (odsyłam). O gatunku koszuli świadczy jakość włókien, zrezygnujmy zatem ze sztucznych, poliestrowych materiałów. Czy w środku upalnego lata mamy przyzwolenie na pójście z wybranką do ołtarza w koszuli z krótkim rękawem? Absolutnie nie. Spod marynarki zawsze musi wystawać mankiet koszuli. Cóż, sporo mężczyzn tak chodzi w Polsce, mimo wszystko w świecie to nie funkcjonuje. W razie upałów idealnie jest, jeżeli mężczyzna latem ma dobrą koszulę i podwinięte rękawy. To absolutnie wystarcza.

Niezbędnym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który niejednokrotnie stanowi element manifestujący osobowość mężczyzny. Jest dodatkiem nieprzemijającym bez względu na różne trendy czy zmiany w świecie mody. Wiadomo, każdy sezon niesie ze sobą zmiany we wzorach, kolorach i krojach krawatów, jednak moda często do nas wraca. Powinniśmy więc pokusić się o parę dobrych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na długie lata. Pamiętajmy: krawat musi być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.

garnitur

Autor: Zuerichs Strassen
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletując formalny strój (zerknij na tą stronę męskie paski skórzane polecam przejrzeć tu), przeważnie nie pamiętamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy włożyć. W luźniejszym stylu, męskie paski skórzane mogą być plecione lub zamszowe. Takie niezobowiązujące dodatki dobrze komponują się np. z lnianym garniturem.

W szafach naszych panów od lat królują buty z nienaturalnie wydłużonymi czubkami (zainspirowane chyba wojną z Turkami). Weszły pod strzechy i ciężko je wygonić. Czas najwyższy to zmienić i powrócić do klasycznych, skórzanych butów. Trampki do garnituryu? Stylizacja bardzo ekscentryczna i tylko dla mężczyzn, którzy wyjątkowo „czują modę”. A można ich na naszych ulicach ujrzeć coraz częściej…