Domowe SPA

Z roku na rok ośrodki SPA zyskują coraz sporzej wielbicieli. Nic dziwnego, w tym miejscu możesz naprawdę wypocząć, zrelaksować się, zatroszczyć się o ciało i umysł.
Nie trzeba jednakże wydawać fortuny na tego rodzaju atrakcje.

reklama

Autor: NANTES
Przygotuj sobie SPA w prywatnym domku. Jak to zrobić? Rozpocznij od wykonania peelingu.

Czy artykuły zaprezentowane na tej witrynie kriolipoliza całkowicie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeśli pragniesz więcej, to kliknij tu.

Peeling wspiera naturalny przebieg złuszczania naskórka. W ten sposób oczyszczoną skórę łatwiej potem wnikają aktywne substancje z kosmetyków. Natomiast masaż wykonywany w czasie peelingu pobudza krążenie a także poprawia odżywienie komórek skóry. Do peelingu najłatwiej użyć gotowego kosmetyku, ale jeśli wolisz, możesz przyszykować go sama. Zmieszaj pół szklanki gruboziarnistego cukru czy też soli morskiej z 4 łyżkami oliwy z oliwek. Papkę rozprowadź po skórze gąbką bądź rękoma po czym kolistymi ruchami masuj ciało. Przemyj także buzię, szyję i dekolt, jednak do tego użyj peelingu drobnoziarnistego lub enzymatycznego, jaki rozpuszcza komórki rogowatego naskórka. Potem spłucz wszystkie kosmetyki pod natryskiem oraz umyj włosy, aby skóra głowy również mogła oddychać.

Później zanurz się w wannie. Wypełnij wannę gorącą wodą po czym dołóż do niej pachnącą sól do kąpieli. Wybierz kosmetyk, który nie tylko wspaniale pachnie, ale również idealnie nawilży skórę. Znakomicie, żeby zawierał na przykład sól morską, kwasy owocowe, glicerynę, czy też elastynę. W ciepłej wodzie pory skóry się poszerzają natomiast substancje nawilżające mogą głębiej wniknąć. Po kąpieli twoja skóra jest delikatna, gładka a także dobrze nawilżona.

Ażeby zatrzymać wilgotność w skórze, sięgnij po kosmetyki, które ją nieco natłuszczą i odżywią. Nabądź krem lub masło do skóry mieszczące witaminę E, woski albo tłuszcze roślinne.