Posted on

Dlaczego dżinsy posiadły tak wielką sławę

dżinsy
Jeans to uniwersalny materiał, z którego uszyte są zwłaszcza spodnie i kurtki. Chociaż jest to gruba tkanina wyjątkowo solidna, nosi się ją bardzo komfortowo. Para jeansów to podstawowy niezbędnik zarówno damskiej, jak i męskiej szafy. Z typowego denimu produkuje się głównie spodnie, ale również inne elementy stroju, na przykład wiatrówki, luźne bluzy, młodzieżowe koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy ulegają zmianie co sezon, to oryginalne spodnie zawsze są na topie. Niekwestionowaną ojczyzną jeansów są Stany Zjednoczone.

Continue reading Dlaczego dżinsy posiadły tak wielką sławę

Posted on

Dawniej jeansy służyły głównie ludziom pracy, dzisiaj nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

jeansy
Jeden z północnoamerykańskich twórców odzieży zrobił coś ciekawego – uszył dżinsy tak ciężkie i grube, iż stały same, bez żadnej pomocy. Jeansy te były w przybliżeniu trzy razy grubsze, niż zwykłe jeansy sprzedawane w salonach. Ciekawe jak zareagowaliby na to dziewiętnastowieczni kowboje?

Continue reading Dawniej jeansy służyły głównie ludziom pracy, dzisiaj nosi je prawie każdy, a ich historia jest wyjątkowo ciekawa

Posted on

Ubraniowe inspiracje na lato sezonu 2014

Kiedy zima jeszcze straszy nas mrozem, to należy pamiętać, że tuż za rogiem ukrywa się wiosna. A w raz z jej przyjściem należy pomyśleć o odnowieniu garderoby. Zbliżający się okres to doskonały pretekst, aby poznać trendy lato 2013, a co za tym idzie udać się na polowanie. A moda dla kobiet zapowiada się w tym roku szalenie bogato. Różnorodność jest tak wielka, że z pewnością każda z nas znajdzie coś dla siebie nie tylko w sklepach, ale i w swojej szafie. Co zatem będzie dominowało na ulicach?

Continue reading Ubraniowe inspiracje na lato sezonu 2014