Dzisiaj wytwarzane są preparaty przynoszące pożytek całemu ciału

Współczesne kosmetyki powinny przynieść pożytek całemu ciału i sprawić, że zarówno skóra jak również włosy będą bardziej zdrowe i pięknie wyglądające. Rozmaite balsamy i mleczka do ciała, kremy do twarzy czy kosmetyki do stóp obiecują nieokreślone możliwości pokonania upływającego czasu i pozostawienia ciała idealnego niczym ciało boginki po wieki.

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Przy ich udziale można się pozbyć różnych problemów skórnych, ujędrnić cerę na twarzy, pozbyć się zmarszczek czy zlikwidować przebarwienia. Stopy mogą stać się idealnie gładkie, nogi jędrne natomiast szyja gładka i gibka niczym szyja łabędzia – kosmetyki do stóp. Wszystko to za sprawą stosowanych obecnie składników, zarówno takich pochodzenia naturalnego jak również takich, które powstały w laboratoriach chemicznych z całego świata. Ich obecność w kosmetykach różnego typu może zdziałać wiele, pod warunkiem, że były właściwie dobrane, gruntownie zbadane, czyli ma się gwarancję, że będą bezpieczne i pod warunkiem, że się ich nie przedawkuje.

A przedobrzyć jest bardzo łatwo. Wystarczy złożyć razem kilka preparatów posiadających aktywne składniki, wzmacniające swoje działanie, albo są identyczne jako substancja chemiczna. Tworzy się wówczas niebezpieczny nadmiar tych aktywnych cząsteczek w skórze, zaś jej konsekwencją w najlepszym przypadku mogą być podrażnienia i alergie skórne.

Dlatego niezwykle ważne jest, by czytać listę składników kosmetyków, zwłaszcza takich, które mają mieć bardzo silne lub błyskawiczne działanie.

kosmetyki

Autor: LAKSHMI
Źródło: LAKSHMI

Dodatkowo istotny jest umiar w stosowaniu takich preparatów, bowiem w ten sposób też można narazić się na szkodliwą kumulację aktywnych składników, których naskórek nie przyjmie aż w takiej ilości. Co istotniejsze, dokładna kontrola nad składem i zawartością kupowanych preparatów tyczy się szczególnie rodziców, kupujących kosmetyki dla dzieci i niemowląt – .

Tutaj pełna kontrola oraz zdrowy rozsądek muszą iść razem, gdyż duża ilość aktywnych substancji albo elementy szkodliwe dla skóry mogą wywoływać bardzo złe następstwa przy kontakcie ze skórą malca. Szczęśliwie wiele kosmetyków dla dzieci nie posiada na liście takich składników bądź jest ich bardzo mało, lecz dodatkowa kontrola nie zawadzi.