Garderoba odpowiednia na zimny okres.

Czy gdy nadchodzą zimne dni, ciągle możemy prezentować się gustownie i nie ziębnąć przy tym? Oczywiście,wystarczy dobrać odpowiedni materiał na odzież. Ciepłą porą prosto jest świetnie i szykownie się odziać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu albo satyny świetnie się nosi i zwykle szykownie się w nich wygląda. Jednak w naszym klimacie niespecjalnie długo korzystamy z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

dni. Wraz z nadejściem jesiennego zimna zaczynamy szukać ubrań, w których będzie nam dostatecznie ciepło. Szczęściem na rynku mamy do wyboru bardzo bogatą ofertę różnych tkanin, spośród jakich właściwie każdy może wyszukać coś dla siebie.
Powinno się szukać (drukowanie tkanin), które obok tego, iż są ciepłe, będą fajnie układać się na sylwetce i zapewnią nam komfort noszenia w zwykłe dni.
Fantastycznym przykładem tego typu materiału jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, niepodatna na gniecenie, elastyczna, przyjemna w dotyku. Ważne jest, iż jest przy tym ciepła. Dzianina wełniana występuje w rozmaitych odcieniach i wzorach. Nadaje się szczególnie na garsonki i sukienki czy spódnice. W czasie jej kupowaniu trzeba brać pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, na rynku jest albowiem dostępna dzianina wełniana z rozmaitą domieszką wiskozy, akrylu oraz innych materiałów. Rzecz jasna wytwórca ma obowiązek zawrzeć takie informacje na metce.

Nawet zwolenników ubrań z naturalnych materiałów może zniechęcać czysta wełna. Dlatego trzeba przypomnieć tutaj o świetnym materiale na ciepłe ubrania, jakim jest wełna parzona. Poddana specjalnej obróbce otrzymuje nowe zalety

.

Są one istotne dla komfortu noszenia, gdyż wełna (zobacz wełna gotowana na czapki) parzona jest materiałem cieplejszym, a przy tym przewiewnym, bardziej odpornym na zabrudzenia, co jest zwłaszcza istotne w przypadku ubrań, jakie nie jest prosto czyścić. Co ciekawe wełna parzona nie wywołuje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Oba wspomniane wyżej materiały można bez trudu dostać w sklepach stacjonarnych i w Internecie. Może was zaskoczyć obfitość kolorów i wzorów, które są dostępne.

Mamy nadzieję, iż jeśli ktoś z was jest amatorem pięknych ubrań, to na jesień wybierze właśnie te z opisanych materiałów.