Gdzie kupować obuwie – w sklepie stacjonarnym czy w internecie? Plusy i minusy poszczególnych rozwiązań

W czasach, gdy w sieci można dostać właściwie wszystko, chodzenie do sklepów stacjonarnych wydaje nam się czasem ogromnym przeżytkiem. Jeśli jednak zastanowimy się nad tą sprawą głębiej, można dojść do wniosków, że sklepy tradycyjne bez wątpienia nigdy nie znikną, a niejednokrotnie są lepszym wyborem niż zakupy on-line.

stylowe buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj sprawdzimy, co i w jakich konkretnie przypadkach najbardziej się opłaca – weźmy na przykład kupno butów.

Sklepy tradycyjne
Ogromną zaletą sklepów stacjonarnych jest bez wątpienia fakt, że przed kupnem możesz przymierzyć buty. Każde buty, niezależnie od tego, czy chodzi o tramplki męskie czy o wysokie damskie szpilki, musi dobrze pasować na stopę właściciela. Oczywiście zwykle kupujemy ten sam Rozmiar, jednakże po pierwsze czasem rozmiarówka poszczególnych firm nieco się różni, po drugie natomiast w grę wchodzą dodatkowo inne czynniki, które sprawiają, że but wygodny dla jednej osoby niekoniecznie będzie odpowiedni dla drugiej. Nawet trampki męskie muszą być idealnie dopasowane, zatem możliwość zmierzenia butów przed kupnem z pewnością jest ogromną zaletą.

Nie zwlekaj, a jeżeli zainteresował Cię omawiany temat, to odsyłam tutaj (http://www.toscanti.com.pl/pl/c/Bransoletki/29). W tym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

Zakupy w sklepie tradycyjnym są także lepszym rozwiązaniem gdy chcemy kupić coś na szybko, bez konieczności czekania na przesyłkę.

zalety zakupów w sieci
Zaletą zakupów w internecie jest z pewnością fakt, iż męskie buty sportowe zazwyczaj można tam dostać w o wiele niższych cenach.

buty sportowe

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeżeli doliczysz do ceny obuwia koszty przesyłki, zazwyczaj i tak zapłacisz sporo mniej niż w wypadku zakupów w sklepie stacjonarnym. Na dodatek zakupy możesz zrobić szybko, praktycznie o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z mieszkania i chodzenia po wielkich centrach handlowych.