Góry zimą: w jaki sposób się przygotować na zimowy wyjazd

Zimą trekking w górach nie należy do najłatwiejszych. Śnieg, chłód, wiatr, zawalone marszruty, zawężona widoczność i ryzyko lawinowe budzą lęk u niejednego pasjonata trekkingu. Ażeby czuć się bezpiecznie mimo niełatwych warunków w górach w zimie, do podróży musimy się odpowiednio przyszykować. W czasie planowania górskiej wycieczki najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku. Ale co poza tym? Zapewne niejednego niebezpieczeństwa pomogą nam uniknąć: znakomicie dobrane ubranie, profesjonalny sprzęt a także wiedza w temacie panujących warunków pogodowych.

wyprawa w góry

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze będzie rozpocząć od zainwestowania w ciuchy stworzone z oddychających materiałów: Gore-Texu, Outlastu oraz polaru. Najlepiej ubierać się warstwowo, rozpoczynając od termoaktywnej bielizny. Dzięki temu pot będzie odprowadzany z powierzchni skóry.

Czy komentarze z www (https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-damska/the-north-face) były aż tak interesujące, że masz ochotę zostawić własny? Nakłaniamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka radość.

Co więcej zapewnia ona ciepło, nawet jeśli jest wilgotna. Przed niską temperaturą dobrze ochroni nas też kolejna warstwa – z polaru. Jeśli włożymy na nią jeszcze kurtkę z Gore-Texu, również będziemy zabezpieczeni przed opadami.

Zainteresowały Cię prezentowane zagadnienia? Jeżeli tak, to zobacz ponadto, co posiada w tym temacie ta optymalna strona (ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php). Znajdziesz na niej zbliżone treści.

Tańszym rozwiązaniem będą stroje z inną membraną, które, jednak – pomimo że są odporne na wodę – mają obniżoną przepuszczalność powietrza, co powoduje, iż możemy się poczuć niekomfortowo i porządnie się zgrzać. Warto mieć na uwadze, że tylko stosowny wybór wszystkich warstw zagwarantuje nam zupełną ochronę. Nieodzowne są ponadto idealnie dobrane, skórzano-plastikowe buty górskie , plecaczek jak też spodnie z nieprzewiewnej tkaniny, najlepiej z membraną w rodzaju Tex. Ładując plecak, nie możemy zapomnieć o na czoło oraz dodatkowych bateriach.

Pomoże ona, jeśli nie uda się nam zdążyć powrócić przed nocką. Gogle z kolei będą koniecznie podczas silnego wiatru. Śpiwór pozwoli czuć się w wyższym stopniu wygodnie, kiedy przyjdzie nam niespodziewanie spędzić noc na szlaku. Warto również pomyśleć o specjalnym sprzęcie, jaki uprości nam włóczęgę. Raki – specjalne nakładki na obuwie wyekwipowane w stalowe zęby – dopomogą w czasie poruszania się po oblodzonym terenie, z kolei czekan będzie bezkonkurencyjny w asekuracji na śliskiej powierzchni. Wszelkie te koniecznie gadżety zakupimy w sklepie The North Face – .