Hialuronidaza wzmaga przepuszczalności tkanek

Hialuronidazy są gromadą enzymów nader szeroko rozpowszechnioną w naturze. Zalegają w wielu mikroorganizmach, skorupiakach, owadach i kręgowcach. Ponadto enzymy z rodziny hialuronidaz ustanowią bardzo istotny pierwiastek jadów węży, jaszczurek, bądź pszczół. Hialuronidazy pochodzące z przeróżnych źródeł, różnią się masą cząsteczkową, oraz mechanizmem działania.

Enzym hialuronidaza występuje naturalnie w ludzkim systemie.

Jeśli ciekawią Cię opisane w tym materiale kwestie i masz chęć przeczytać więcej informacji na taki temat – kliknij tu lampydodomu.pl.

Dzięki swoim atrybutom dyfuzyjnym, hialuronidaza rozpuszcza kwas hialuronowy, który jest naczelnym spoiwem śródbłonka naczyń krwionośnych. Ponadto, wpływa na wzmożenie przepuszczalności ich ścian. Pozytywnie wpływa na resorpcję, hamuje obrzęki i wysięki.

hialuronidaza

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Hialuronidaza jest enzymem z gatunku hydrolaz, jaki przetrawia włókna kwasu hialuronowego. Jej właściwości odgrywają znaczącą rolę w kuracji długotrwałej niewydolności żylnej. Leczenie żylaków jest możliwe tylko we wczesnym etapie schorzenia. Im mniejsze zmiany chorobowe, tym większe i szybsze możliwości wyleczenia. Nieleczone, mogą doprowadzić do wielu kłopotów zdrowotnych. Aktualnie przeznaczenie hialuronidaz w medycynie, opiera się na ogół na podniesieniu w praktyce klinicznej hialuronidazy, która przez wiele lat były gromadą niedocenianych i słabo scharakteryzowanych enzymów. Cosmed24 wzmacnia przepuszczalności tkanek łącznych, co owocuje łatwiejszą i szybszą dyfuzją przekazywanych parenteralnie medykamentów. Hialuronidaza jest zwana faktorem rozprzestrzeniania, albowiem upraszcza zagłębianie się drobnoustrojów z miejsca zarażenia w głąb skóry i tkanki podskórnej.

Dzięki owym właściwościom upraszcza także ekspansje się wstrzykniętych leków. Jak pokazują badania, w procesie, nie zawsze są korzystne, albowiem poniektóre mieszanki farmakologiczne użytkowane w leczeniu tego schorzenia, takie jak abstrakt z kasztanowca, lub rutyna i jej pochodne, krępują działanie owego enzymu. Ze względu na uczestnictwo w wielu biologicznych tokach, hialuronidazy są postrzegane jako markery rozpoznawcze, oraz przypuszczalny cel terapeutyczny..