Idealny wygląd bez skalpela i wysokich kosztów – o fotoodmładzaniu i innych rozwiązaniach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jeden z działów tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w nauce, jaką jest medycyna. Zabiegi w jej zakresie przeprowadzać może wyłącznie lekarz mający prawo do wykonywania zawodu. Jej nadrzędnym celem jest polepszenie jakości życia pacjentów.

salon kosmetyczny

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Przede wszystkim poprzez działania zapobiegające pojawianiu się niedoskonałości, które przekładają się na satysfakcję z własnego wyglądu – zgodnie ze złotą zasadą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie jest to równoznaczne z tym, że nie naprawia głębokich zmian – wręcz odwrotnie, medycyna estetyczna zawiera w sobie także dużo niezauważalnie inwazyjnych (lub kompletnie nieinwazyjnych) operacji, które niwelują takie niedoskonałości jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, a także usuwanie tatuażu koszt tego jest przeróżny zarówno w zależności od salonu, jak także i wyjść przez niego stosowanych, niebagatelne znaczenie ma niewątpliwie też wielkość tatuażu.

Średnia cena jednego zabiegu waha się od 300 zł za niewielki tatuaż (studio tatuażu szczecin) do 1200 zł za duży, chociaż to też zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg przeprowadzić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa proponuje za usuwanie tatuażu koszt (klinika miracki cennik) zbliżony do ogólnych statystyk.

Istotnie fascynuje Cię opisywana kwestia? Skoro tak, to oprócz tego zweryfikuj treść (https://spabaltica.pl/pl), którą odnajdziesz w podobnym serwisie!

Oczywiście, pozbywanie się tatuaży to nie wszystko, co mają w ofercie tego rodzaju kliniki. Na przykład ostatnio coraz większą popularność zyskuje tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie. Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie zwane

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Intensywne Pulsujące Światło emituje w tej samej chwili różne fale we wszystkich kierunkach, co powoduje, że w jednocześnie jedna z nich siłuje się na przykład z przebarwieniami na skórze, inna likwiduje drobnych zmarszczek, a kolejna walczy z naczynkami, a jeszcze czwarta – pobudza produkcję kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe takżejest w znacznym stopniu delikatniejsze od chemicznych peelingów i dermabrazji laserowej. Ponadto, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już drugiego dnia po tym zabiegu można wrócić do zwykłej aktywności.