Jak być oryginalnym i wypracować niepowtarzalny styl? Pomoże nam w tym pomysłowa biżuteria

Jedną z najbardziej wyrazistych cech młodości jest naturalna potrzeba bycia oryginalnym. Dorastający ludzie chcą podstawić grubą kreskę za latami dzieciństwa i pokazać swoją odrębność.

Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
kolczyki dla chłopców

Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
W okresie tym młodzież chętnie sięga wyraziste ubrania w krzykliwych kolorach.
Niezwykle ważnym elementem poszukiwań własnego stylu jest biżuteria. Dobrze zestawione i ciekawe ozdoby są w stanie odmienić każdy, nawet najzwyklejszy strój. Noszenie charakterystycznej biżuterii czasem służy także do wyrażenia swojej przynależności do jednej z wielu młodzieżowych subkultur. Biżuteria dla młodzieży zajmuje dziś ważne miejsce na rynku jubilerskim, a jej producenci współzawodniczą ze sobą w tworzeniu oryginalnych modeli. Inspirację dla projektantów często stanowią bohaterowie gier komputerowych, kreskówek czy filmów, motywy zaczerpnięte ze znanych bajek czy też wzory charakterystyczne dla wspomnianych wcześniej subkultur.

Wbrew pozorom biżuteria nie jest wyłącznie damską domeną. Mężczyźni równie chętnie noszą bransoletki, wisiorki czy sygnety, i nie inaczej rzecz się ma z chłopcami – kolczyki dla chłopca. W ofercie producentów biżuterii znajdziemy szeroką paletę ozdób dla młodszych i starszych mężczyzn. Wybierać możemy spośród delikatnych elementów oraz wyrazistych dodatków, które skutecznie potrafią przykuć spojrzenia. Sporą popularnością cieszą się kolczyki dla chłopców, które dziś produkuje się głównie ze srebra i stali chirurgicznej.