Jak dbać o kondycję skóry oraz włosów w czasie zimy? Jakie produkty okazują się niezastąpione?

Troska o nienaganny wygląd jest wyjątkowa ważne dla pań. Dobry strój oraz kosmetyki pomagają otrzymać pożądany rezultat. Niestety zimą, za sprawą niesprzyjającej aury na dworze, dbanie o wygląd staje się o wiele trudniejsze, ale też szczególnie ważne. Jeśli mowa o codziennej pielęgnacji skóry i włosów, najczęściej właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Co stosować w tak trudnym dla naszego organizmu czasie? Jakie kosmetyki najbardziej się wtedy sprawdzają

zabiegi pielęgnacyjne

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezadbajmy o włosy. W zimie są one narażone na zmiany temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem ze zwiększonym smogiem w mieście, ale również na uszkodzenia mechaniczne spowodowane noszeniem czapek czy różnych nakryć głowy. Seria Loreal professional pozwoli nam zadbać o kondycje włosów. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne w tej serii są produktami wysokiej jakości. Niektóre z takich produktów do wypróbowania tyko w dobrych salonach fryzjerskich, ale sporo z takich kosmetyków możemy z powodzeniem nabyć w drogeriach. Warto wybrać coś odpowiedniego dla swojego rodzaju włosów, aby wspomóc je trochę oraz nadać im siły w tym zimowym okresie, kiedy szczególnie narażone są na osłabienie. Zobacz więcej: balsamy do ust carmex dla ciebie.

Jeśli chodzi o różne newralgiczne miejsca, to z pewnością usta są jednym z takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na wyschnięte oraz pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, ponieważ w niskiej temperaturze, kiedy często bezwiednie zdarza nam się oblizać usta, to w zetknięciu z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Dlatego zimą należy częściej je nawilżać. Świetne wtedy będą balsamy do ust Carmex. Są do wyboru różne zapachy dostępne w tubkach, słoiczkach albo w sztyfcie. Co ważne są one bardzo nawilżające i mają filtr SPF, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zimą często zdarza się mroźna pogoda, gdy to niebo jest wolne od chmur, a słońce mocno świeci. Tym bardziej wtedy doskonała będzie taka ochrona. Czytaj dalej: .

Zimowa pielęgnacja

Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym okresie ogromnie istotne jest nawilżanie.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej (https://ursynow.centrumdemed.pl/stomatolog-nfz-ursynow/) o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

Nie zapominajmy o takiej dodatkowej ochronie ciała obok cieplejszych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnimi czasy bardzo popularny jest olej kokosowy, który możemy stosować przykładowo na noc po kąpieli. Świetnie też sprawdzi się dziecięca oliwka. Wieczorem warto używać właśnie tych bardzo tłustych specyfików. Natomiast rano dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, które doskonale zabezpieczą naskórek, a do tego nie poplamią naszych ubrań.