Jak dobrać buty do stroju – poznaj kilka uniwersalnie obowiązujących zasad

Powinnyśmy pamiętać o tym, iż nieodpowiednie obuwie może zepsuć nawet najpieczołowiciej przygotowaną stylizację. Toteż warto poświęcić trochę czasu na przyswojenie paru podstawowych, powszechnie obowiązujących reguł.
Sprzymierzeńcem kobiet narzekających na nadmiernie obszerne łydki pozostają meliski na obcasie, najlepiej głęboko wcięte . W przypadku koturnów liczą się tylko te nadzwyczaj zgrabne, należycie wyprofilowane, najodpowiedniej w takim samym kolorze jak reszta bucika.

Unikać

jasne półbuty

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com

powinniśmy obuwia kończącego się w najszerszym miejscu łydki, luźnych kozaków, czy też dużych ozdób oraz frędzli. Niezbyt korzystnie wygląda połączenie balerin a także spódniczki. Na odwrót winny postępować kobiety szczupłe, chcące nieco zaokrąglić swoje kształty. Sandały, czółenka, meliski – wszystkie te opcje będą mile widziane w niebywale dekoracyjnych wersjach, z fantazyjnymi wykończeniami. Wiele okazji wymaga wyjątkowej oprawy, a co się z tym łączy – ubioru, w związku z tym wybierając się na spotkanie za każdym razem powinnyśmy wiedzieć, jakiego rodzaju charakter będzie ono mieć. Jeśli będą to ustalenia służbowe, dresscode każe założyć buty na wyższym obcasie lub klasyczne czółenka, pomnąc o tym, żeby palce zawsze pozostały osłonięte. Na co dzień w pracy też nie powinnyśmy przekraczać określonych granic . Należyte dopasowanie bucików do okazji to nie jedynie oznaka dobrego stylu, lecz także wyraz szacunku dla ludzi z którymi się spotykamy, oraz wyraz naszego zrozumienia sytuacji.

zniszczone trampki

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com

Tak samo niestosownie wyglądały będą tenisówki noszone w trakcie ważnej uroczystości, jak też wysoki obcas w trakcie spaceru po lesie, w którym stosowne będą oficerki .
Dobrze jest poszukiwać rozwiązań zestawiających modę z wygodą, czego przykładem są tak modne od paru sezonów meliski na koturnach. Choć psychologia odzienia to dziedzina kontrowersyjna, można się zgodzić, iż świadomość ciekawego wyglądu u kobiet to jeden z determinantów ich niezłego samopoczucia. Wedle specjalistów od wizerunku kobiety szczególną uwagę przywiązują do okrycia oraz dodatków. Możemy więc zasugerować, że odpowiednio dobrane obuwie to nie tylko wygoda dla nóg, lecz też lepszy humor oraz „stylowe odzwierciedlenie kobiecej duszy”.