Posted on

Jak dobrać portfel dla siebie, a jak dla kogoś? Na jakie rzeczy koniecznie należy zwracać uwagę, by to był trafiony wybór?

karta kredytowa w portfelu
Pieniądze to nieodłączny oraz konieczny element naszego życia. Mówi się, że co prawda pieniądze szczęścia nie dają, ale nikt nie wątpi, że w dużej mierze ułatwiają życie. O tym, że pieniądze nie są ważne mogą mawiać bardziej ci, co mają bogactwa, większość ludzi jednak musi liczyć każdy grosz. Należy każdą złotówkę cenić oraz trzymać ją w bezpiecznym miejscu, to znaczy w dobrej jakości portfelu. To na pewno świetny pomysł na podarunek dla każdego, ponieważ ciężko sobie bez niego radzić. W jaki sposób więc wybrać odpowiedni portfel?

portfel z pieniędzmi
Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach możemy kupić różnego rodzaju portfele, jakie odpowiadają różnym gustom, dlatego też mamy portfele dla pań, męskie, jak portfele męskie skórzane i uniwersalne. Jak kupujemy portfel powinniśmy zwracać uwagę na wiele rzeczy. Co ważne, z jakiego materiały jest on wykonany, jaki to typ, jaki ma kształt oraz jaki jest duży, ile kosztuje i jaki ma rodzaj zapięcia, barwę czy wzór. Kupując portfel ze skóry, powinniśmy sprawdzić jakość skóry, z której został wykonany.

Portfele mogą być zrobione ze skóry naturalnej i sztucznej, z surowców syntetycznych i naturalnych, lecz też z różnego typu tworzyw sztucznych, jak na przykład plastik. Idealne, ale i jedne z najdroższych są portfele ze skóry, przykładowo portfele pierre cardin , z pewnością natomiast nie każdemu się one spodobają, z uwagi na ich klasyczny design. Dla młodych osób zdecydowanie atrakcyjniejsze okażą się portfele z materiałów sztucznych, lub nawet plastikowe.

Musimyjednak stwierdzić, że nie są one zbyt trwałe i często należy je wymieniać na nowe. Do tego, o ile dosyć prosto wybiera się portfel dla siebie, bo wtedy kierujemy się własnymi gustami, tak szukanie portfela na prezent dla innej osoby jest jednak bardziej złożonym przedsięwzięciem. Portfel najlepiej kupować w takiej sytuacji do wieku oraz stylu ubioru danej osoby. Jeżeli mamy do czynienia z młodszą dziewczyną, to warto kupić jej młodzieżowy, kolorowy portfel, natomiast dla dojrzałej osoby dobrym pomysłem będzie skórzany portfel, w uniwersalnym czarnym kolorze. Warto jest również, podpytać delikatnie, czy może ta osoba nie marzy o jakimś konkretnym modelu, który bardzo jej się spodobał.