Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Panie niezbyt często wybierają się na plażę, ponieważ boją się ukazywać swoje kształty. Uważają, iż tam będą zauważalne wszelkie ich krągłości oraz słabostki, przez co będą czuć się niekomfortowo. A przecież są zaprojektowane specjalne stroje kąpielowe przeznaczone do różnorodnych typów sylwetek, starczy tylko poprzeglądać po czym dobrać najlepszy dla siebie! Oto parę podstawowych zasad, którymi powinnyśmy się kierować przy dobieraniu kostiumów kąpielowych.

polecany sklep

Autor: Gaia
Źródło: Akrobatka.pl
Dobrze jest nabywać stroje kąpielowe w swym ulubionym odcieniu – będziemy czuć się w takim stroju dobrze i swobodnie, zaś dobre samopoczucie na plaży to już 50procent sukcesu. Drugie 50procent to odpowiednie dopasowanie stroju do figury. Takie kostiumy kąpielowe jednoczęściowe lub dwuczęściowe nie tylko mogą uwydatnić zbyt mały biust, lecz również zamaskować za duże obfitości.

Możemy także dopasować takie stroje kąpielowe, jakie nie tylko zatuszują nazbyt obfite biodra, ale również zwiększą wizualnie za wąskie. Teraz nawet niedoskonałości górnych partii nóg z sukcesem można zakryć, nie ukazując tego, czego nie chcemy zademonstrować.

Bikini stringi, Kostiumy kąpielowe składające się z dwóch elementów winny być dobierane dla pań o szczupłej linii ciała, z kolei kobiety o dość dużych gabarytach powinny zdecydować się na kostiumy kąpielowe jednoczęściowe – www. Nie jest to reguła odgórna, jednak z pewnością warto na serio zastanowić się nad „odwagą” którą wykazuje się sporo otyłych pań, zakładając dwuczęściowe stroje plażowe. W identycznej sytuacji są szczuplejsze kobiety, które po prostu prezentują się w kostiumach jednoczęściowych niekorzystnie.

Duży biust również wymaga właściwego zaakcentowania. Wiele z dam wybiera za małe biustonosze w nadziei, że optycznie pomniejszą piersi, co jednak daje odwrotny rezultat. Ważne jest wyselekcjonowanie odpowiedniego usztywnienia, jakie zatrzyma piersi na właściwym miejscu. Ważnym elementem są również paski – stroje kąpielowe na duży biust powinny posiadać szerokie ramiączka, jednakże nie powinny być one głównym źródłem podparcia, mają zapobiegać zwisaniu. Z pewnością niewskazane są tutaj bikini na sznureczkach i łączone kółkami, stroje bez pasków jak też staniki zakrywające piersi tylko do połowy.